«Ураган» – чемпіон!

Народний футбольний клуб «Ураган» став першою командою з Прикарпаття, яка виграла чемпіонат України в ігрових видах спорту.

Сезон надій

Чемпіонський сезон «Урагану» (перший, але, сподіваємось, не останній) надовго запам’ятається вболівальникам. І справа не тільки в золотих медалях. До цього успіху спричинилося багато подій. Як же йшла наша команда до нинішнього тріумфу?

Влітку в манежі Коледжу фізвиховання розпочалася масштабна реконструкція. Вона тривала більше двох місяців, «Урагану» довелось навіть переносити традиційний товариський турнір «Кубок Галичини» на жовтень. Окрім нового майданчика, у манежі встановили розкладні трибуни на 300 місць. І треба сказати, шалена підтримка такого вболівальницького «фронту» в лічених метрах від бровки дуже допомогла «Урагану». Грати у Франківську гостям стало значно важче.

Кілька змін сталися і в ураганівських кадрах. Свої контракти з клубом продовжили Євген Валенко та Роман Кіндратів. Першим новачком команди у червні став талановитий голкіпер Кирило Ципун, який перейшов з луганського «ЛТК». Натомість пішли з Івано-Франківська Едуард Кулик, Сергій Піддубний та Андрій Паршиков. Наприкінці серпня «Ураган» оголосив про ще одного новачка – екс-«таймівця» Сергія Чепорнюка. Вже у січні 2011 року футболку «Урагану» одягнув 22-річний Микита Тменов з «ЛТК».

Та, напевно, найважливішим трансфером сезону став жовтневий приїзд до Івано-Франківська бразильського тріо: Біро Жаде, Сержао та Ренатіньо. Цю колоритну трійцю весь сезон обговорювали злі язики українського футзалу, але перші легіонери «Урагану» виправдали сподівання.

Вольовий плей-офф

Перед стартом сезону головний тренер команди Сергій Гупаленко у своєму інтерв’ю «Репортеру» скромно говорив, що мінімальне завдання – увійти у призери. Регулярний чемпіонат «Ураган» завершив другим.

У плей-офф треба було обов’язково проходити до півфіналу. Якби «Ураган» поступився на цьому етапі, ще була б можливість поборотися за «бронзу». Ну а вихід до фіналу тоді здавався мрією – з огляду на непоступливий «ТВД» у чвертьфіналі та дві виїзні поразки у півфіналі від «Єнакієвця».

«Ми були і п’ятими, і четвертими, – говорив перед сезоном Гупаленко. – Зараз хочеться третього місця, а ще краще через нього перескочити». І «Ураган» перескочив. Програючи у серії з «Єнакієвцем» 0:2, команда тричі поспіль виграла у Франківську та забезпечила собі нагороди не нижче срібла.

Трилер у Львові

Коли «Ураган» 22 травня грав п’ятий матч з «Єнакієвцем», наші футболісти вже знали, що напередодні до фіналу вийшла об’єднана «Енергія-Тайм» на чолі з досвідченим Станіславом Гончаренком. Львів’яни, до слова, впоралися з потужним харківським «Локомотивом» лише за чотири гри.

Фінальна серія почалася оптимістично. Першу гру 28 травня впевнено взяв «Ураган» – 4:2. Наступного дня по ходу матчу франківці чотири рази поступалися в рахунку і стільки ж їм вдавалося його зрівняти. У серії пенальті фортуна посміхнулась саме нашій команді – 8:6.

У матчах-відповідях у Львові «Ураган» залишився без травмованого основного воротаря Кирила Ципуна. Через пошкод­ження не могли допомогти своїй команді Федір Пилипів, Роман Кіндратів і Микита Тменов. Ще й у першому ж таймі першого львівського матчу червону картку отримав Біро Жаде. Того дня «Ураган», програючи 7:2, за останні чотири хвилини зумів забити чотири голи, але для порятунку гри часу вже не вистачило – 7:6 на користь господарів.

Четверта гра стала справжнім шоком. В кінці першого тайму іванофранківці «горіли» 6:0. Після перерви картина не дуже змінилася. «Енергія-Тайм» забила ще чотири м’ячі, «Ураган» зміг віддати лише три – 10:3. Рахунок у серії був рівний, після такої феєричної перемоги львів’яни, певно, вже бачили на своїх шиях золоті медалі.

У п’ятій грі, яка була вирішальною для обох команд, сталося майже неможливе. По ходу гри «Ураган» відігравався після пропущеного м’яча від Степана Струка. Та два голи бразильця Сержао у першому та другому таймах переломили хід зустрічі. Підопічні Сергія Гупаленка вели боротьбу за м’яч на кожному клаптику поля, не даючи господарям майданчика заволодіти ініціативою. Напевно, кращий матч своєї кар’єри провів голкіпер Олег Іжаковський. Кілька разів він рятував команду від, здавалося, неминучого голу. Усе це супроводжувалося неймовірною підтримкою десятків івано-франківських уболівальників, пліч-о-пліч з якими на трибуні стали травмовані Кіндратів, Пилипів, Тменов і Ципун.

Тож 1:2 у п’ятому матчі, 3:2 у фінальній серії. Іванофранківці таки вибороли омріяні золоті медалі чемпіонату України! Символічно, що перше чемпіонство «Ураган» здобув на чолі з молодим тренером Сергієм Гупаленком, перемігши дуже досвідчених львів’ян під керівництвом Станіслава Гончаренка, який до цього зі своїми командами «Інтеркасом» і «Таймом» уже п’ять разів ставав чемпіоном України.