Українські гонщики пишуть історію

Вперше в історії України наші гонщики стали призерами чемпіонату світу з ралі (WRC). Це сталося минулими вихідними на останньому етапі першості в Іспанії — Ралі Каталонія. Екіпаж Валерія Горбаня та Андрія Ніколаєва (київська команда Mentos Ascania Racing) на автомобілі Mitsubishi Lancer Evo IX фінішував у гонці четвертим в заліку Production WRC (клас серійних авто).

У підсумку в чемпіонаті вони набрали 85 очок. Це дозволило нашому екіпажу зайняти третє місце в цьому заліку. Українці пропустили вперед лише аргентинця Маркуса Лігато (88 очок) і мексиканця Беніто Гуерру (109).

Слідом за Горбанем і Ніколаєвим фінішував ще один український екіпаж — Юрій Протасов і Адріан Афтаназів, який також у нинішньому сезоні увійшов до історії. Гонщики брали участь у монокубку Rally Class, який відбувався в рамках WRC. Його особливість в тому, що всі екіпажі виступали на однакових Subaru Impreza. За підсумками сезону Протасов і Афтаназів стали переможцями Rally Class.