Українець другим подолав 165 км на багатоденному Oman Desert Marathon (ФОТО, ВІДЕО)

Українець Євген Глива зайняв друге місце в підсумковому заліку багатоденного Oman Desert Marathon. Це – 6-етапна гонка пустелею Султанату Оман. Загальна протяжність – 165 км.

15056430_1830990490509154_2235388920810336606_n

За два фінальні етапи ультрамарафонець з Сум відіграв півгодинне відставання від другого номера загального заліку йорданця Саламеха Алякри, і навіть виграв у нього 15 хвилин, пише xsport.

Все вирішив найскладніший етап – п’ятий – дистанцією 42 км 195 м. Євген Глива фінішував другим на вечірньому марафоні (на відміну від інших етапів, п’ятий починався не зранку, а о 7 вечора, аби для учасників була терпима температура в пустелі).

14925654_1830991443842392_1459465388590497434_n

Виграв марафон непереможний поки в Омані марокканець Рашид ЕльМорабіті. Євген ж подолав 42 км за 3:43:45 (темп 5:18/км). До слова, це не найкращий його показник на марафонській дистанції – вони досягають 2:30, але ці цифри цілком зрозумілі для піщаного покриття та рельєфу, а також для стану спортсменів, які в чотири попередні дні подолали понад 90 км.

До речі, майбутньому переможцю Глива на п’ятому етапі поступився менше хвилини – а ось у колишнього другого номера заліку виграв 34 хвилини і вийшов на друге підсумкове місце.

Останній, шостий етап, Final Rush, пройшов по різноманітному рельєфу – від пустелі до піщаних дюн і узбережжя Аравійського моря. Глива знову фінішував другим слідом за ЕльМорабіті і закріпився на другій позиції в заліку. Для Гливи це третій п’єдестал Oman Desert Marathon – в два попередні сезони він фінішував третім і другим відповідно.

До слова,  останній етап Євген Глива біг у своє 33-тє день народження.

За умовами Oman Desert Marathon всю провізію на шість днів гонки спортсмен несе з собою в рюкзаку. Учасники ночують в наметах посеред пустелі і отримують тільки 14 літрів води на добу. Вже аж після шостого етапу учасники змагань отримали вдосталь їжі і напоїв.

Євген Глива на своїй сторінці у Facebook подякував за підтримку, з якою він “просто не міг виступити погано”.