Спорт

У рингу тільки дівчата

Google+PinterestLinkedInTumblr

Протягом двох днів у Івано-Франківську, в спортзалі обласної дитячо-юнацької спортивної школи, боксували представниці прекрасної половини. В рингу відбулися бої одразу в трьох вікових категоріях — жінки, молодь, юніори. Учасниці виходили на ринг дуже зосереджені, бо всі вони зараз готуються до чемпіонату України, який вже цими вихідними відбудеться в Ковелі.

Найбільше уваги привернули дві імениті боксерки з Коломиї — сестри Анна Рогович та Яна Сидор (Зав’ялова). Бої цих спортсменок не часто можна побачити у «рідних» стінах, бо вони більше виступають або на всеукраїнських, або на закордонних змаганнях. Їхні бої були спарингами. Для Яни Сидор навіть організували бій-трійку — їй по черзі протистояли Іванна Лутчак з Коломийського району та Вікторія Киселейчук із Львівщини.

«Два тижні тому ми були на турнірі в Бориславі, — розповідає батько і спортивний наставник спортсменок, заслужений тренер України Іван Ющенко. — А до того дівчата боксували ще на Кубку України в жовтні. Тому зараз потрібно, аби вони відчули ринг, змагальний «манд­раж». Без цього їхати на чемпіонат України немає сенсу. Зараз у нас триває тренувальний процес. Кожен тренер уважно слідкує за своїми підопічними, фіксує помилки, аби потім попрацювати над ними».

«Зараз я багато тренуюся, зранку та ввечері, — розповідає Яна Сидор. — Крім того, маю маленького сина, якому зараз два роки і дев’ять місяців, з ним проводжу решту свого часу. Часом після вечірнього тренування почуваюся дуже виснаженою, але знаю, що це все не дарма, бо потім на змаганнях є результат. Батько знає, як підготувати нас до чемпіонату України, знає, коли треба дати максимальне навантаження, а коли дозволити трохи відпочити. У нашій роботі дуже важлива підтримка, тому дякую батькові, дякую заслуженому тренеру Івану Данилишину, директору коломийського ФСК «Локомотив» Івану Федоровичу та усім, хто нас підтримує».

В одному з боїв у рингу зійшлися іванофранківчанка Марія Богуцька та Ірина Яськова з Долини. До цього часу вони стояли в парах лише на тренувальних зборах. Через кілька хвилин після бою вони вже сиділи поруч на лаві та обговорювали поєдинок. «Ми працювали не на силу, а на техніку, — говорить Яськова. — Судді дали нам нічию, і ми з цим погоджуємося». Вже за кілька днів Богуцька на чемпіонаті України вперше спробує себе в змаганнях жінок, а Яськова — у молодіжному віці.

Майстер спорту міжнародного класу Ірина Винник з села Ворона Коломийського району цього разу в ринг не виходила, проте мала чимало роботи. Вона була секундантом кількох колег по боксерському «цеху». «Обов’язок секунданта — допомагати боксеру між раундами, — розповідає Ірина. — Треба мити капу, якщо потрібно, дати випити трохи води, а найголов­ніше — вказати на помилки та підказати, як краще працювати із суперником. Наш тренер Василь Кондрат часом працює у суддівській колегії, тому ми самі допомагаємо один одному під час боїв».

«Радує те, що до Івано-Франківська приїхали спортсменки з різних районів — Долинського, Рожнятівського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького, Коломийського, — каже заслужений тренер України Сергій Данилів, який є і старшим тренером жіночої збірної України з боксу. — В області стало більше боксерок, тому мусимо час від часу збирати їх і передивлятися. Бачимо їхні моральні та технічні якості, бачимо результати роботи. До того ж їм необхідна змагальна практика перед чемпіонатом України».

Приїхав до Івано-Франківська і спеціаліст з Львівщини заслужений тренер України Олег Загірський, який працює в Бориславі та виховав відому спортсменку Вікторію Вірт. «Сьогодні ми бачили кілька дійсно класних поєдинків, — говорить тренер. — Найголовніше, що дівчата показують розумний, виважений бокс, є техніка, тактика, які може продемонструвати не кожен боксер-хлопець. Тому не дивно, що жіночий бокс ввели в програму Олімпійських ігор. Думаю, вже скоро ми побачимо там і українських боксерок».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.