Шахова королева

Вперше в історії Украї­ни наша представниця здобула титул чемпіонки світу з шахів серед жінок. Нею стала Анна Ушеніна, спортсменка з Харкова. Шаховий чемпіонат світу відбувся у російському Ханти-Мансійську.

У фіналі турніру Ушеніна перемогла екс-чемпіонку світу болгарку Антуанету Стефанову. Після чотирьох основних партій рахунок був рівним — 2:2. Переможця визначили 1 грудня у тай-брейку. Першу партію Ушеніна грала чорними та звела її внічию. У другій партії, граючи білими, українка впевнено реалізувала отримані переваги і позиції та перемогла.

Партії гралися з контролем часу по 25 хвилин кожній учасниці з додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід. Досі жодній українській шахістці не доводилося боротися навіть у фіналі світової шахової першості.