Світ Спорт Фото

«Пляжники» поїхали задоволені. Франківськ прийняв фінал Чемпіонату України з пляжного волейболу

Не пройшло й двох тижнів після завершення фінальної частини Чемпіонату України з пляжного футболу в Івано-Франківську, а до міста приїхали майстри ще одного «літнього» виду спорту – пляжного волейболу. І знов фіналу національного чемпіонату. Протягом трьох днів 20 чоловічих і 20 жіночих пар зі усієї країни змагалися на піщаному майданчику Академії НФК «Ураган» у Пасічній. Востаннє престижний турнір з пляжного волейболу Західна Україна прий­мала вісім років тому – в Ужгороді.

волейбол, пляж

Ще на жеребкуванні голова комісії пляжного волейболу Федерації волейболу України (ФВУ) Валерій Самодай зазначив, що цей вид спорту дуже стрімко розвивається.

«Якщо раніше це було чимось новим – то зараз ми бачимо велику кількість, як дорослих, так і дітей, що хочуть займатися пляжним волейболом, – говорить він. – До прикладу, нещодавно в Запоріжжі відбулися всеукраїнські змагання до 14 років – там було 98 команд».

Чемпіонат України складається з кількох турів, у Франківську відбувся фінальний. Щодня, з 19 до 21 серпня, волейболісти розпочинали піщані баталії о дев’ятій ранку. Команда покидала турнір тоді, коли програла двічі. Якщо ж пара зазнала однієї поразки – переміщалася в праву сітку. Як сказав Валерій Самодай, то «частина для лузерів». Проте шанси на чемпіонство все одно залишалися.

В результаті у чоловіків тріумфували волейболісти із Запоріжжя – Ярослав Гордєєв і Микола Бабіч. У матчі за «золото» вони обіграли свого земляка Сергія Попова та Олексія Деніна з Чернігова. Третє місце вибороли чернігівці Богдан Татаренко та Володимир Борисенко. Останні, крім «бронзи», здобули й звання «Майстер спорту України». Гордєєв і Денін вже мають цей титул, а Бабіч і Попов є майстрами спорту міжнародного класу.

У жінок перемогли запоріжанки Валентина Давідова та Євгенія Щипкова. У вирішальному поєдинку вони обіграли сестер Махно із Києва – Інну та Ірину. Третє місце здобула ще одна столична пара – Милослава Безпалько та Діана Муленко. В одному з матчів, до речі, дівчата встановили рекорд чемпіонатів України – зіграли найдовшу третю партію (37:35). До слова, для виграшу треба було набрати 15 балів, якщо ж рахунок рівний, то гра триває до переваги у два м’ячі.

Головний суддя турніру киянин Олександр Самсонюк каже, що ФВУ трохи ризикнула з місцем проведення чемпіонату, бо піщані майданчики в Академії НФК «Ураган» відкрили менше ніж рік тому. Проте, додає, всі задоволені. Він запевнив, що наступного року в Івано-Франківську точно відбудуться національні змагання, а, можливо, і міжнародні.

Виконавчий директор НФК «Ураган» Олег Ковальський вважає, що умови, які є в Академії, мають зацікавити представників інших видів спорту – пляжних гандболу й тенісу.

«Ми вже розглядаємо плани щодо покращення і модернізації спорткомплексу», – каже він.