Італійці кричали «Браво!»

Івано-франківський «Ураган» зіграв у елітному раунді Кубка УЄФА з футзалу. І хоча підопічні Сергія Гупаленка не пробилися до вирішальної стадії турніру – «фіналу чотирьох», зараз уже можна з упевненістю сказати, що у першому для себе єврокубку наша команда виступила достойно.

Володар Кубка – не авторитет

В італійській Падуї у групі D разом з «Ураганом» за путівки до наступного раунду боролися також чинний володар Кубка УЄФА італійський «Монтесільвано», чемпіон Італії «Марка-Футзал» і чемпіон Словаччини «Слов-Матік». Завдання івано­франківцям ускладнювало те, що їм довелося грати у неповному складі. Команді на майданчику не могли допомогти травмовані Євген Валенко, Біро Жаде та Ділву.

У першому матчі, у четвер, 17 листопада, «Ураган» зустрічався з «Монтесільвано». Вже з такого важкого старту «Ураган» почав дивувати європейську публіку. У першому таймі команди не змогли розпечатати ворота один одного. А на сьомій хвилині другої половини рахунок відкрили чемпіони України. Після розіграшу штрафного Карліньос несподівано для італійців віддав пас не на досвідченого Сержао, а на юного вихованця ДЮСШ «Ураган» Петра Шотурму, який в один дотик відправив його у дальній від себе кут – 1:0.

Італійці відповіли голом Фабріціо Калльдероллі. Під час атаки «ураганівці» не вгледіли його й дали можливість безперешкодно обіграти Кирила Ципуна – 1:1. До слова, Ципун у цьому матчі показав себе з найкращого боку, парирувавши чисельні постріли титулованого «Монтесільвано» по своїх воротах.

У самому кінці «Ураган» міг навіть перемогти, але дабл-пенальті після шостого фолу італійців не реалізував Валентин Цвєлих. Цей заліковий пункт, який виборола наша команда, став знаковим для українського футзалу. Вперше чемпіон України за останні чотири роки взяв очки в матчі з чинним володарем футзального Кубка УЄФА.

Дали бій чемпіону Італії

Наступного дня «Ураган» зустрічався з «Маркою-Футзал». З перших хвилин італійці пресингували та обстрілювали ворота Кирила Ципуна. Це дало результат вже на шостій хвилині. Після розіграшу ауту на дальній штанзі пас замкнув Джонас – 1:0. Франківці пішли вперед і мали кілька моментів, та на шляху м’яча ставав воротар Феллер. А згодом італійці подвоїли перевагу, відзначився Фабіано.

Сергій Гупаленко взяв тайм-аут, і невдовзі «Ураган» таки забив. Роман Кордоба послав м’яч на дальню штангу, а там його у боротьбі, в падінні, переправив у ворота Андрій Сімка. Господарі майданчика почали атакувати ще більше. Врешті знову гарматним ударом відзначився Джонас – 3:1. Та «Ураган», хоч зрідка, та все ж продовжував свої «вилазки» до воріт Феллера. Наприкінці першого тайму після пасу Петра Шотурми рахунок скоротив Сержао – 3:2.

У другому таймі розподіл сил на майданчику не змінився. Італійці далі насідали на ворота Ципуна, «Ураган» зрідка «огризався». У ці хвилини навіть італійські коментатори відзначали самовіддану гру нашого голкіпера, повторюючи «Браво!» після його чергового сейву. У середині тайму судді зафіксували шостий фол «Урагану». Дабл-пенальті пробивав Дуарте, але послав м’яч повз ворота. На 34-й хвилині франківці всьоме сфолили. Дуарте знову зголосився пробити 10-метровий, і цього разу його постріл ногою відбив Ципун.

На 38-й хвилині «Ураган» таки пропустив. Чілаверт спершу влучив у Ципуна, потім у штангу і лише з третьої спроби відправив м’яч у сітку – 4:2. Попри здобуті три очки, італійцям ця перемога далася зовсім непросто, «ураганівці» змусили їх добряче попотіти, але все-таки втратили шанси на вихід до «фіналу чотирьох».

Боролися до кінця

У третьому матчі чемпіон України не склав зброї і здолав чемпіона Словаччини «Слов-Матік» 4:3. Словаки перед цим програли обидва свої матчі. Але на кону стояли рейтингові очки, які йдуть у залік як клубам, так і країнам, які вони представляють. Тож обидва колективи хотіли перемоги…
Рахунок відкрив «Слов-Матік» (забив Мартін Рейжек). Та ще до перерви «Ураган» вів у рахунку 2:1. У воротах Маріо Гаспаровіча розписалися Андрій Сімка та Петро Шотурма.

У другому таймі лідерство іванофранківців збільшив Роман Кордоба – 3:1. Суперники відповіли голом Бартошека – 3:2. Згодом дубль оформив Андрій Сімка, а за шість хвилин до кінця словаки знову скоротили відставання до одного голу – 4:3 (відзначився Слама). Але більшого їм «Ураган» не дозволив.

Із групи D до «фіналу чотирьох» вийшла «Марка». Крім італійців, туди також пробилися лідери решти трьох груп: московське «Динамо», португальський «Спортинг» та іспанська «Барселона».