Гонка на півмісяця

У неділю завершився легендарний ралі-марафон «Дакар». Цьогорічні перегони стартували 1 січня в аргентинському місті Мар-дель-Плата, а на п’єдестал гонщики піднялися 15 січня в столиці Перу Лімі. Маршрут склав понад 8300 км, із 188 учасників до фінішу дісталися менше половини.

У заліку позашляховиків десяту перемогу в кар’єрі виборов досвідчений француз Стефан Петрансель на Mini Countryman. Він випередив найближчого переслідувача майже на 42 хвилини.

Серед квадроциклів переможець минулого «Дакару» Алехандро Патронеллі і цього разу був першим. Серед мотоциклістів найкращий час у француза Сіріла Депре на KTM.

У перегонах вантажівок лише вдруге за останні 10 років перемогли не «КамАЗи». Кращим став Жерард де Рой на IVECO. Він виграв у партнера по команді Ханса Стейсі більше 50 хвилин. Команда «КамАЗ-Мастер» задовольнилася лише бронзою Артура Ардавічуса.

На жаль, цього року знову не вдалося уникнути смерті учасників. На першому етапі загинув мотогонщик Хорхе Мартінес Боеро, який розбився на 55 кілометрі дистанції. За п’ять хвилин на місце аварії вже прибули медики, але у гелікоптері на шляху до лікарні серце пілота зупинилося.

Єдина українська команда на «Дакарі» «Sixt Ukraine» та її лідер Вадим Нестерчук змагалася у класі позашляховиків на Mitsubishi L200. На фініші останнього етапу наші спортсмени показали 28-й результат, а в загальному заліку ралі-рейду вони зайняли 37-е місце.