Спорт

Франківськ готують на гарячу столицю спорту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У громадському ресторані «Urban Space 100» говорили, як зробити Івано-Франківськ спортивною столицею України до 2025 року. Послухати про далекоглядні плани франківських спортсменів зібралася купа люду.

Гарячий спорт_Urban Space 100_03

Глядачі, ринок, спонсори — все буде

Перший крок до реалізації такого масштабного проекту — це створення ініціативи «Гарячий спорт». Вона має об’єднати навколо себе всі спортивні й дотичні до спорту організації, аби робити сміливі та потужні проекти. Перший такий планують презентувати вже наступного вівторка — соціальний біговий клуб, а в червні провести акцію «40 відтінків спорту» — 40 годин спорту в режимі нон-стоп.

Ініціатор проекту «Гарячий спорт» Сергій Караванець — відомий як один із організаторів «Франківського півмарафону». Він і пояснював, чому саме Франківськ має бути спортивною столицею. Каже, просто тут для цього все є — дві річки, гори, озеро, сприятливий клімат.

«Коли ми починали робити «Франківський півмарафон», то результати вразили — 20 % зареєстрованих учасників були не з Івано-Франківська, — говорить Караванець. — А наше місто далеко не в списку найуспішніших міст України. Та коли з Києва сюди приїздять люди, аби пробігти 10 кілометрів, — це вже показник. Їм цікаво це робити, давати гроші, їхати. Це круто. Отже, це круто, на це є попит».

Втілювати в життя ідею спортивної столиці допоможе середовище із різних організацій, хоч якось дотичних до спорту: танці, єдиноборства, легка атлетика, екстремальні види спорту. Це все разом і є — «Гарячий спорт».

Гарячий спорт_Urban Space 100_02

Перше завдання проекту — об’єднуватися та обмінюватися ресурсами, аби разом робити круті великі речі — щоб був глядач, ринок, спонсор. Також Караванець впевнений, що такою великою силою вони можуть домогтися від влади міста створення нормальних бігових та велодоріжок. Може з’явитись і виробництво спортивного харчування, одягу, взуття, а це вже нові робочі місця.

Цікаво, що у 2016 році активісти планують почати чистку озера, аби у 2020 році провести перший Ironman. Це тріатлон максимальної складності у який входить 3,8 км плавання у відкритій водоймі, 180 км їзди на велосипеді та 42 км бігу.

За словами Караванця, у світі є 50 місць, де відбуваються такі змагання і у Франківська є шанс долучитися.

До проекту «Гарячий спорт» вже доєдналися чимало спортивних активістів, які також поділилися своїми планами, як зробити Франківськ спортстолицею. Найбільше було танцюристів.

Лінді-хоп і танці для всіх

За словами керівника студії сучасного танцю Ігоря Крицака, танці є невід’ємною частиною того спортивного «двіжу», який хочуть організувати у Франківську.

А «двіжувати» й розкачувати місто Ігор збирається вже 29 березня — у Міжнародний день танцю. Він закликав усіх охочих — і керівників танцювальних студій, і глядачів-слухачів — цього дня просто вийти й затанцювати на вулиці. «Треба показати, що танці у місті є і їх багато», — каже Крицак.

Наступний танцювальний вуличний «двіж» Ігор Крицак збирається робити у травні на День міста.

Ще одна танцівниця — Наталя Литвин — презентувала зовсім новий для франківська вид соціального танцю, тобто лінді-хоп. Це афроамериканський парний танець, різновид свінгу, що з’явився у Нью-Йорку в 1920-30-х роках.

У місті Наталя планує відкрити школу та організувати майстер-класи, аби популяризувати цей вид танцю.

А керівник танцювального клубу з сальси та аргентинського танго «Mi amor» Наталя Павлюс не лише поділилася своїми планами, але й продемонструвала, що сальсу можна танцювати будь-де, навіть на маленькій сцені громадського ресторану.

Гарячий спорт_Urban Space 100_05

«Я була вражена, коли у наш клуб прийшла 65-річна американка Лінда, яка танцями почала займатись у 55 років, — каже Наталя. — Одна з головних моїх цілей — аби люди почали танцювати незалежно від віку».

Баскетбол шукає майданчики

Андрій Черніков розповів про такий новий вид спорту, як алтимат — командний, неконтактний, з літаючим диском. Щось схоже на тарілку фрізбі.

До речі, у Франківську вже є дві команди з цього виду спорту. Черніков — капітан однієї з них. У травні цього року він збирається провести у Франківську турнір з алтимату.

Наступний крок — виїзд на змагання за кордон, аби представити там Івано-Франківськ.

Олег Гатало представив громадську ініціативу з розвитку баскетболу. Але, каже, проблеми великі, бо нема майданчиків.

«Маємо багато майданчиків, де можна пити пиво, але жодного нормального — де можна грати в баскетбол, — стверджує Гатало. — Є в медичному коледжі, але він закритий. Моя ініціатива полягає в тому, аби знайти способи долучення фінансів, влади, знайти місця і створити у кожному мікрорайоні як мінімум по одному баскетбольному майданчику».

За словами активіста, дуже важливо, аби був такий відкритий простір, де діти можуть розвиватися. Прийде одна дитина, за нею підуть інші. «Так легше буде знайти талант і ту кількість гравців, яка потрібна для команди, що буде представляти наше місто на комусь чемпіонаті, — вважає Олег. — Зараз на чемпіонатах ви не побачите гравців з Івано-Франківська. Тоді з’явиться якийсь сенс просто ходити на баскетбол, а це створить ринок, це створить баскетбол у Франківську».

Гарячий спорт_Urban Space 100_01

Про схожу проблему говорив і Андрій Іванович, який представляв аматорський футзал. «Який я бачу вихід? — говорить Іванович — Треба плідно працювати із забудовниками, аби вони на стадії проекту включали ці майданчики як невід’ємну частину будівництва».

Також своїми ідеями поділилися керівник клубу бразильського джиу-джитсу «Тигр» Андрій Третяк та велоактивіст, організатор «крос-кантрі» Денис Курець.

Після закінчення презентації Сергій Караванець закликав усіх долучатися до проекту «Гарячий спорт».

«Пора спорту вилазити з тих закритих кімнаток, де він є зараз, — підсумував Караванець. — Громадський ресторан практикує відкриту кухню, де все дуже прозоро, публічно й доступно. Так само я хочу винести спорт із тих закутків, аби створити максимальну кількість візуальних контактів, аби кожна людина могла прийти, подивитися і десь себе знайти».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.