Світ Спорт Фото

До Франківська приїхали незрячі велосипедисти (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 2 серпня, до Івано-Франківська завітали учасники всеукраїнського благодійного велопробігу «Бачу. Можу. Допоможу». Це 15 велосипедистів з різних куточків України, декотрі з них з вадами зору. Особливих гостей зустрічали франківські велоактивісти.

DSC_0913

Благодійний велопробіг стартував 4 липня зі Львова. Його учасники вже об’їхали: Львів – Тернопіль – Рівне – Київ – Канів – Черкаси – Умань – Чернівці. Івано-Франківськ став останнім містом перед фінішем. А фінішуватимуть велосипедисти 5 серпня у Львові.

DSC_0915

За словами координатор заходу Тараса Лучка зі Львова, це велопробіг за участю людей з вадами зору. Основна мета – довести, що незрячі люди також рівноправні члени суспільства.

DSC_0933

«Сама ідея велопробігу виникла дуже давно, – говорить організатор. – Перед тим ми робили пробіг заради дітей, де двоє бігунів долали дистанцію з Харкова до Львова. Організатором цього був Микола Бех, він з дитинства незрячий. Незважаючи на це він був дуже активний громадський діяч. Минулого року він помер. У нього була мрія зробити такий масштабний захід, аби разом взяли участь як здорові люди, так і люди з певними вадами. Він був нашим натхненником велопробігу. Після його смерті ми виграли грант на організацію цього заходу».

DSC_0917

Велосипедисти з вадами зору долали тисячі кілометрів на велосипедах-тандемах, на яких одночасно можуть їхати дві людини.

DSC_0914

Киянка Інесса Гусєва має вади зору, але це завадило їй взяти участь у велопробігу.

DSC_0926

«Дуже приємно відвідувати різні міста та показувати, що всі люди мають право бути однаковими членами суспільства, – говорить дівчина. – Ми проїжджали маленькі села, великі міста, дивилися замки. У нас сформувалася дуже дружня команда. Мені не страшно було їхати, бо багато залежить від людини, яка сидить попереду. Вона керує і веде, а ти підлаштовуєшся під ритм, виконуєш все, що вона тобі говорить».

DSC_0918 DSC_0922 DSC_0916 DSC_0928 DSC_0930 DSC_0931 DSC_0938 DSC_0940 DSC_0935

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні