Соціум

Їзда верхи, як метод реабілітації. Як на Франківщині відновлюються поранені бійці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Першому добровольчому хірургічному шпиталі військовослужбовці Збройних сил України відновлюються за допомогою іпотерапії.

Цей метод реабілітації почали застосовувати у лютому 2023 року. Відтоді сеанси відвідали 160 бійців. Про це Суспільному розповіла психологиня медзакладу Анна Галущак.

іпотерапія, відновлюються

За її словами, на одне заняття із конями зазвичай приїжджають п’ять-шість воїнів. Психологиня каже: їзда верхи емоційно розслабляє бійців та допомагає їм відновити сили.

Це — таке емоційне розвантаження. Тут залучені різні групи м’язів, стимулюються нервові закінчення, навіть якщо просто гладити коня. Все це дуже гарно впливає на стан нервової системи”, — говорить Анна Галущак.

Військовослужбовець Віталій Логов, який проходить лікування та реабілітацію в добровольчому шпиталі, каже, що під час взаємодії з конем відчуває радість.

Я ніколи до коней не підходив, не катався, але тут — взагалі інше. В мене слів немає передати ці емоції. Для нас найкраща терапія — з тваринами. Дуже приємне відчуття і розслабляє швидко”, — каже Віталій Логов.

відновлюються

Військовий Роман Івоніч іпотерапією почав займатися з листопада 2022 року. Боєць говорить, що така реабілітація допомагає емоційно протистояти негараздам.

Лікувався в лікарнях. І таке лікування особливо не давало результату. А тут — реабілітація, терапія, гарні, хороші лікарі, хороший персонал. Все класно. По відчуттях можу сказати — це набагато краще й ефективніше, — говорить Роман Івоніч.

Зі слів психологині Галущак, сеанси іпотерапії для пацієнтів Першого добровольчого шпиталю проводять щосереди.

Читайте:  Калуська “Гармонія” зібрала 130 тисяч для 3 штурмової бригади

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.