Соціум

Ями вже холодні

Google+PinterestLinkedInTumblr

З четверга, 21 лютого, в Івано-Франківську розпочали забивати ями на дорогах холодним асфальтобетоном. Це може навіть тішити, адже минулого року за дороги взялися 12 березня.

Роботи почали двома бригадами: одна на вулиці Тисменицькій, друга — на Галицькій. Як повідомив на брифінгу заступник директора КП ДРЕУ Віталій Бурко, якщо дозволятиме погода, то таких бригад буде чотири. Правильну назву технології укладки асфальту Бурко вимовити не зміг, прочитав її з планшета. Але зауважив, що вона канадська та що в нас її освоїло ТОВ «Івано-ФранківськАвтоДор»…

Секретар міської ради Микола Вітенко потішив: міська рада передбачила в бюджеті кошти на закупівлю холодного асфальту — 100 тис. грн. «Завдяки сприянню депутатів ми маємо свій асфальтний завод, який може виготовляти холодний асфальт у необхідних об’ємах, — наголосив він. — Суміш дефіцитна і по інших містах ремонт відбувається по-іншому. Наприклад, у Коломиї це цегла, кидання щебеню… Більшість українських міст думають, де взяти холодний асфальт, а ми маємо і необхідні кошти, і холодний асфальт». За словами Вітенка, тонна холодного асфальту коштує 1700 грн., а середня ціна аналогічної суміші по Україні становить 3000-3200 грн.

Як каже Віталій Бурко, технологія дозволяє укладати суміш при температурі не нижчій за -30°С і в будь-яку пору року. Вона передбачає обрубування країв під кутом до 90 градусів, далі — осушення ям, додавання щебеню (якщо яма більша 5 см), і аж потім укладають асфальтобетон та ущільнюють це віброплитою. «І вже наша ідея — для більшої надійності посипаємо цементом, — каже Бурко. — Але цього в технології нема».

Гарантія на ці види робіт не надається. Адже її не можна назвати поточним ремонтом. Це лише засипання ям…

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.