Соціум

Який автоклав кращий?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про сучасні автоклави та як їх вибрати розповідає провідний менеджер компанії UTEHO – Віталій. Домашній автоклав ー корисний побутовий пристрій, що використовується для стерилізації посуду та консервування продуктів. З ним можна швидко, зручно та безпечно робити заготовки на зиму ー овочеві салати, тушковане м’ясо, рибу, хрусткі огірки та соковиті томати.

Стерилізація тари та консервування продуктів проходять в умовах високого тиску та підвищеної температури. Це дозволяє знищити шкідливі мікроорганізми та отримати смачну й безпечну їжу з подовженим терміном зберігання.

Який автоклав кращий?

Джерело: autoclav.com.ua

Виробники побутових автоклавів випускають різні серії та моделі пристроїв, кожен з яких має свої переваги та особливості. ТОП найпопулярніших автоклавів, які обирають для приготування домашніх закруток:

  • Автоклав “А24 electro”. Унікальна розробка української компанії “Укрпромтех”, що не має аналогів на вітчизняному ринку. Універсальний пристрій, який виготовлений із харчової нержавіючої сталі та працює від мережі. Розрахований на 24 банки місткістю 0,5 л, також підходить для стерилізації літрової тари (вміщує 14 шт.), банок на 2 л (3 шт.) і 3 л (2 шт.). Особливістю серії “А”, до якої належить автоклав із нержавійки, є спосіб закриття баку ー кришка щільно тримається за допомогою шести болтів і гайок. Пристрій оснащений термометром, манометром, запобіжним клапаном для регулювання тиску.
  • Автоклав “УТех-16 electro”. Електричний апарат від компанії “Укрпромтех”. Від попередньої моделі відрізняється за матеріалом корпусу ー він зроблений не з нержавійки, а з чорної сталі, що оброблена термостійким покриттям. Принцип роботи той самий, що в автоклава “А24 electro”, при цьому “УТех-16 electro” коштує дешевше. Розрахований на 16 банок місткістю 0,5 літра, також можна стерилізувати ємності на 1, 2 і 3 літри.
  • Автоклав “ЧЕ-16” (газовий). Бюджетний агрегат із чорного металу з кришкою, що фіксується за допомогою притискного механізму. Має термостійке покриття, яке захищає корпус від пошкоджень. Дозволяє одночасно готувати консерви в 16-ти півлітрових ємностях, також вміщує 7 літрових банок і три 2-літрові. Недорогий, практичний апарат, працює від зовнішнього джерела тепла.

Конструкція кожного з цих апаратів від Uteho продумана до дрібниць для безпечного і ефективного користування. Але щоб вибрати пристрій, який підійде саме вам, потрібно враховувати різні параметри і характеристики. Далі розглянемо, на що потрібно звернути увагу, перед тим як купити автоклав.

Як вибрати автоклав?

Перелік важливих показників, які потрібно враховувати при купівлі побутового автоклава:

  • Матеріал корпусу. Прилади виготовляють з нержавіючої сталі та чорного металу. Автоклави з нержавійки стійкі до корозії то довговічні. До них надається гарантія строком до 5 років, а сам апарат може використовуватись до 50 років. Прилади з чорного металу дешевші, але також мають менший термін експлуатації.

6Qg-TtNVQ6ruL_SVQvxAxoIiCvf5ZKVWriqGG9qeXL5Q8QETwGsddHR9BiXtViZqiyBel8d23FplCBEyd6190axvCfsGEnHFtPkJgnmfigHPZM-11PAYyjs1rdUnXeZL0B35chUs9FsCMn5ZZ1QxqQQ

Джерело: autoclav.com.ua

  • Спосіб нагрівання. Автоклави працюють від електроенергії та зовнішнього джерела. Електричні прилади відрізняються універсальністю, їх можна використовувати будь-де, де є можливість приєднатись до мережі. Для агрегатів другого типу потрібна газова або електрична плита, також можна використовувати на відкритому вогні.
  • Місткість. Автоклави розраховані на ємності від 0,5 до 3 літрів. Місткість вимірюється за кількістю півлітрових банок, які можна стерилізувати одночасно. Побутові автоклави можуть вміщувати від 8 до 40 банок на 0,5 літра з консервацією, тому варто обирати варіант залежно від ваших потреб.
  • Покриття. Щоб продовжити термін експлуатації приладу матеріал корпусу обробляють термостійким засобами. Це дозволяє захистити апарат від псування при постійному контакті з полум’ям.
  • Мінімальне завантаження. В апарат для стерилізації можна встановити одну банку чи більше, не обов’язково повністю завантажувати ємність. Якщо ви не плануєте консервувати велику кількість страв, краще придбати невеликий апарат на 8 півлітрових банок для економії часу та електроенергії.
  • Технічні характеристики. Звертайте увагу на габарити, вагу, об’єм, робочу температуру і тиск, товщину стінки, спосіб закривання, наявність ручок та інших деталей для зручної та безпечної експлуатації.

Який автоклав краще — газовий чи електричний?

Газові моделі практичні та зручні в користуванні. Мають міцний корпус, виготовлений із нержавійки або чорної сталі. Вони економлять електроенергію та дозволяють робити заготовки як на плиті, так і на відкритому вогні. Газовий автоклав доступний за ціною, але за великих розмірів може бути досить важким.

uToUITw44K0pGbufqGXXyhBMioE5g7ZNpFGf0o6xQ3iEZ3WxYyoJ1t7x4xuGfVyYlRVRgg0AaMwXFwzfq0I4oPINMqR_5BzeZIx5j92SWKlWdNGpy5EoQbR3xica67txyTVIn1bC2ZGhccYD-7KCob8

Джерело: autoclav.com.ua

Електричний пристрій має більше переваг, серед яких:

  • універсальність ー агрегат працює від мережі, але за необхідності його можна використовувати як газовий автоклав;
  • зручність в користуванні ー прилад не треба піднімати та встановлювати на плиту, достатньо тільки ввімкнути в розетку;
  • підтримка температури ー оснащений спеціальними терморегуляторами, що дозволяють підтримувати постійну температуру в процесі стерилізації;
  • тривалий термін використання ー при дотриманні правил експлуатації пристрій може слугувати десятки років, залежно від моделі, покупцям надається гарантія від 2 до 5 років.

Електричний пристрій обійдеться дорожче, в порівнянні за газовим. Він також достатньо важкий, але при цьому не потребує переміщення з місця на місце. Обидва варіанти, газовий та електричний, мають необхідний функціонал для якісної і безпечної стерилізації. Вони застосовуються для виготовлення різноманітних консервів із м’яса, овочів, риби, грибів, фруктових компотів, варення та інших страв.

Якщо ви шукаєте недорогий варіант, підійде газовий пристрій. Ціна у нього бюджетна. Крім того, він дозволяє економити електроенергію. Для поціновувачів комфорту рекомендуємо електричний агрегат, який не потрібно піднімати і переносити, що особливо важливо при великій кількості заготовок.

Обирайте залежно від власних потреб та бюджету. Якщо потрібна допомога, можна проконсультуватись з фахівцем.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.