Соціум

Як вибрати якісну мультиварку?

Google+PinterestLinkedInTumblr
Мультиварка — багатофункціональна техніка для приготування їжі, яка дозволяє скоротити час приготування страв. Це компактний і простий у використанні кухонний пристрій, за допомогою якого можна приготувати перші страви, гарніри, м’ясо та птицю, овочі — усе, що є в повсякденному меню.

Популярність цієї техніки стрімко зросла за останні кілька років, а на ринку з’явилися десятки моделей від різних виробників. Щоб вибрати оптимальний варіант, необхідно знати декілька основних характеристик.

Види мультиварок

Якісну мультиварку купити в Києві та інших містах України не проблема завдяки онлайн-торгівлі. Найпоширеніші види мультиварок, які можна знайти в будь-якому каталозі:

  • рисоварка;
  • класична;
  • повільноварка;
  • швидковарка;
  • мультипіч.

Рисоварка з’явилася на ринку першою. Це проста конструкція з однією каструлею, в якій можна зварити рис та інші розсипчасті гарніри. Оскільки техніка прийшла до нас зі Сходу, то першопроходець був призначений саме для рису, який активно вирощують та споживають в Азії. Коли ж рисоварка потрапила на Захід, вона зазнала певних змін та перетворилася на класичну модель.

Класика — це також проста конструкція, але ширші можливості і більша кількість програм. Однією з переваг стала наявність режиму «відкладеного старту» — час увімкнення приладу можна запрограмувати. Завдяки цьому вас завжди чекатимуть гарячі та свіжі страви, коли ви повертаєтесь додому. Кожна нова модель має ще кілька додаткових функцій, проте вони не завжди актуальні для щоденного використання.

Повільноварка має більш вузьке призначення. Вона призначена для томлений страв, для повільного приготування продуктів, що дозволяє максимально зберегти їхню користь. Прихильники здорового способу життя часто вибирають саме таку техніку.

Швидковарка призначена для швидкого приготування продуктів, які варять довго. Так, за її допомогою можна за 15 хвилин зварити буряк та горох, хоча зазвичай вони можуть варитися годинами. Навіть холодець у швидковарці можна приготувати за півтори години.

Мультипіч — багатофункціональний пристрій, в якому поєднуються функції мультиварки, фритюрниці, пароварки та печі. Це справжній ансамбль побутової техніки, який може приготувати будь-що. Такі моделі зазвичай мають більш високу вартість, ніж класичні.

Чаша мультиварки

Перед купівлею мультиварки необхідно визначитися, яка чаша вам потрібна. Звернути уваги треба на такі характеристики:

  • об’єм;
  • покриття;
  • матеріал.

Чаша може мати об’єм від 1 до 6 літрів. Якщо ви плануєте готувати для однієї чи двох осіб, достатньо ємності на 1-3 літри. Для великої родини оптимальним варіантом стане чаша на 4-6 літрів. Розмір самої мультиварки також залежить від чаші, тому варто враховувати і місце розташування приладу.

Чаші для мультиварок зазвичай виготовляють з алюмінію, інші метали використовуються рідше. Алюміній відрізняється помірною вартістю, тонкістю та легкістю. Це стійкий до механічних пошкоджень та температур матеріал, який може довго служити, не втрачаючи своїх властивостей. Іноді він може деформуватись, але характеристики залишаються такими ж. Крім того, готування відбувається на антипригарному покритті, а не безпосередньо на алюмінієвій поверхні.

Антипригарне покриття може бути тефлоновим або керамічним. Тефлон використовується у більшості посуду та має помірну ціну. Кераміка дорожча, але вважається і більш екологічною.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.