Соціум

Як лавандове поле в Уторопах працює на перемогу (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Сім’я Волощуків третій рік поспіль вирощує лавандове поле у селі Уторопи на Івано-Франківщині. Від початку повномасштабного вторгнення вторговані за букети, саше та розмальовані гільзи й тубуси гроші віддають волонтерам із цього села — Петрові та Мирославові Кашелюкам. Чоловіки возять допомогу до військових на передову двічі на місяць.

Цьогоріч родина Волощуків зібрала 16 тис грн. Сезон цвітіння лаванди ще триває, тож й допомоги на фронт буде більше. Про бізнес, що перетворився на благодійність, читайте у матеріалі Суспільного.

Два роки тому Волощуки посадили 300 кущів лаванди, розповідає власниця поля Тетяна. Сім’я планувала заробляти гроші з цієї справи. Однак після початку повномасштабної війни вирішила, що завдяки лавандовому полю підтримуватимуть волонтерів.

Виникла потреба у хлопців-волонтерів з нашого села, які постійно їздили на передову, доставляючи воїнам необхідні речі, у грошах. Тож спонтанно з’явилася така ідея — запропонувати людям відвідати моє поле, придбати букет і внести невеличкі гроші у загальну скарбницю допомоги волонтерам. Реалізувати її мені допомогли всі, хто взяв участь в акції, — розповідає Тетяна Волощук.

Окрім букетів, відвідувачам пропонують купити саше або стріляні гільзи, які розмалювала дочка Тетяни та Володимира — Зоряна. Дівчина каже, посадити лавандове поле було її мрією, яку втілили батьки.

У 2022 році лаванда цвіла упродовж тижня. Сім’я передала волонтерам 13 тис грн, які пожертвували відвідувачі поля. Цьогоріч через погоду квіти цвістимуть довше, каже Тетяна Волощук. За її словами, наразі вони зібрали понад 16 тис. грн.

Усі звіти того року я оприлюднила у соцмережах, подякувала всім, хто взяв участь, оскільки моя ідея нічого не варта, якщо немає співучасті. Цього року нас підтримали. Одними з перших, хто прийшов на поле, були родини військових, які воювали або ще воюють на фронті, — розповідає господиня лавандового поля Тетяна Волощук.

Допомагати воїнам на фронті родину спонукала й власна історія — чоловік Володимир Волощук у 2022 році воював у 102 бригаді, тож з власного досвіду знає про важливість роботи волонтерів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.