Комп’ютерна техніка коштує чимало, і портативні лептопи не є винятком. Найчастіше ми купуємо ноутбук щонайменше на 5 років, а іноді вони служать десятиліттями, якщо правильно працювати з ними. У статті розповідаємо, що слід робити, щоб комп’ютерний «помічник» залишався працездатним довгий час.
Температурний режим
Не кладіть ноутбук на м’які поверхні (наприклад, ліжко чи диван), щоб не перекривати вентиляційні отвори. Використовуйте спеціальні охолоджувальні підставки під час тривалої роботи. Обов’язково робіть перерви хоча б на 10–15 хвилин, особливо якщо відчуваєте рукою, що акумуляторна батарея вже гаряча. Не залишайте ноутбук на сонці або в закритому автомобілі, особливо влітку. Приблизно раз на рік звертайтеся до професіоналів для заміни термопасти.
Догляд за акумулятором
Намагайтеся не допускати повної розрядки акумулятора. Оптимально підтримувати рівень між 20% і 80%. Перезаряджати батарею теж не варто: так вона швидше втрачає первісну місткість. Якщо акумулятор вийшов з ладу, можна знайти новий ноутбук Apple за посиланням https://rozetka.com.ua/ua/notebooks/c80004/producer=apple;series=208125/ за вигідними цінами, зокрема в програмі Traid-in — з обміном на старий. Якщо не використовуєте комп’ютерну техніку тривалий час, зберігайте її із зарядом близько 50%, щоб продовжити термін служби батареї.
Чистка пристрою
Проводити її потрібно комплексно і постійно. Щоб лептоп залишався чистим навіть за регулярної експлуатації, регулярно обробляйте:
- Екран. Треба протирати дисплей м’якою, безворсовою тканиною (наприклад, мікрофіброю). Не використовуйте агресивні засоби для чищення. Найкращі варіанти — спеціальні рідини для екранів або екозасоби для скла.
- Клавіатура та корпус. Регулярно видаляйте пил з клавіатури, зокрема всередині та між клавішами, з поверхні корпусу. Можна використовувати стиснене повітря для очищення важкодоступних місць, наприклад з ручного порохотяга.
- Вентиляція. Очищайте сітчасті отвори від пилу хоча б раз на місяць, краще — на постійній основі. Засмічена вентиляція може призвести в кращому разі до перегріву лептопа, у гіршому — до виходу з ладу процесора без можливості відновлення.
Програмне забезпечення
Навіть якщо ви використовуєте лептоп в обмежених цілях, наприклад тільки для роботи з офісними документами, все одно потрібно встановити на нього антивірус. Слід регулярно сканувати ноутбук на віруси та шкідливі програми, особливо якщо йдеться про не надто захищені операційні системи. Не нехтуйте рекомендаціями та завантажуйте оновлення ОС для підвищення безпеки та оптимізації роботи.
На закінчення
Переносьте ноутбук у спеціальній сумці або чохлі, щоб захистити його від ударів і пилу. Уникайте різких рухів і не докладайте до лептопа надмірну фізичну силу. Дотримуйтеся цих нехитрих порад, і ваша комп’ютерна техніка залишиться в первісному вигляді на довгі роки.
На правах реклами
Comments are closed.