Соціум

Виїзд за кордон під час війни: як виїхати водіям та волонтерам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час загальної мобілізації та воєнного стану виїзд за кордон військовозобов’язаних заборонений. Але є деякі винятки. Зокрема, виїзд для деяких осіб передбачений законом. У Державній прикордонній службі України (ДПСУ) розповіли, як волонтерам і водіям перетинати кордон, пише DT.ua.

Де водіям і волонтерам отримати дозвіл на виїзд за кордон

В Україні у разі введення воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності:

  • відповідних рішень про виїзд за межі України;
  • виконання правил перетину державного кордону України;
  • інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека «Шлях».

Рішення про виїзд за межі України водіїв та волонтерів з цих категорій приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

  • військових, правоохоронних органів;
  • військових адміністрацій;
  • медичних закладів;
  • відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації надсилають до адміністрації Держприкордонслужби рішення про виїзд за межі України осіб для врахування під час їх виїзду за межі України.

Громадяни України та водії, які отримали дозволи та необхідні документи, можуть виїжджати за кордон терміном на 30 календарних днів із дня першого перетину кордону.

Що загрожує тим, хто порушує правила перетину кордону

У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни мети виїзду за кордон, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

Водіям та волонтерам можуть відмовити в перетині кордону, якщо мета поїздки не підтвердиться.

Читайте: “Підкорювачі висот, приборкувачі хвиль”. Прикордонники затримали вісім порушників

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.