Соціум

Вишам і фаховим коледжам рекомендують розпочати навчальний рік з серпня та вчитися по суботах, – МОН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністерство освіти і науки України розіслало рекомендації про підготовку до нового навчального року 2024/2025 закладам вищої освіти, коледжам та іншим закладам фахової передвищої освіти і профтехам. Мова йде про те, щоби почати навчальний рік раніше, ніж 1 вересня, повідомляють у МОН.

Ситуація в енергосистемі є важкою. Стабілізаційні знеструмлення застосовують по всій країні. Мусимо споживати електроенергію відповідально. Така наша реальність в умовах регулярних ворожих ударів по критичній інфраструктурі країни. Усе це впливає і на організацію освітнього процесу, – зазначив міністр освіти Оксен Лісовий.

За його словами, завдання – створити гнучкий графік освітнього процесу, який буде адаптований до економного використання енергоресурсів. Тож сьогодні розіслали відповідні рекомендації для ЗВО, ФПО та профтехів. Вони не є універсальними, але деякі пункти збігаються.

Саме тому в межах підготовки до нового 2024/2025 навчального року МОН закликає до низки важливих рекомендацій.

Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти:

 • Якщо можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів.
 • Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.
 • З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.
 • За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
 • Провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.
 • У тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.
 • У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі.
 • Передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.

Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

 • Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.
 • Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
 • Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі.
 • Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендуємо використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.

Також МОН рекомендує всім надавати перевагу очному навчанню, враховуючи наявність і вмісткість укриттів та безпекову ситуацію в області.

Незабаром рекомендації для підготовки до нового навчального року отримають і школи.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.