Соціум

Водоканал у Долині першим на Івано-Франківщині почав продавати «зелену» енергію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Долинський водоканал став першим комунальним закладом критичної інфраструктури на Прикарпатті, який почав продавати електроенергію, вироблену на власних сонячних електростанціях (СЕС). Відповідно до тендерної процедури на Prozorro, ТОВ «Прикарпатенерготрейд» законтрактував КП «Водоканал» Долинської міської ради через механізм активного споживача.

Водоканал у Долині першим на Івано-Франківщині почав продавати «зелену» енергію

З 1 липня, у години пікової генерації сонячних панелей, коли виробництво електроенергії перевищує споживання водоканалу, надлишки продаватимуться в енергосистему.

Це дасть можливість водоканалу суттєво зекономити на енерговитратах. Також допоможе підприємству функціонувати та продовжувати надавати послуги за критичних ситуацій, зокрема блекауту.

Заступник директора ТОВ «Прикарпатенерготрейд» наголошує:

Донедавна КП «Водоканал» Долинської міської ради споживав орієнтовно 200-250 тис. кВт/год на місяць. Тариф на водопостачання та водовідведення не покривав повністю витрат. Тому питання розрахунків за електроенергію поставало доволі частіше. Зараз вони не тільки будуть забезпечувати свої потреби на 40-50%, а ще й отримувати дохід. Ми безмежно раді за колег та пишаємося їхнім досягненням.

«Переконаний, що виробництво «зеленої» енергії, її накопичення та грамотний розподіл – це наше вже навіть не майбутнє, а сьогодення», – зазначає міський голова Долинської територіальної громади Іван Дирів.

Читайте: У Косові «План Б» одягає військових у модні принти

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.