Соціум

Від втручання в електромережі горять квартири

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Івано-Франківську почастішали випадки пожеж, які є наслідком несправності побутових приладів та електропроводки. На сьогодні таких трагічних випадків зареєстровано 55. А це, констатують рятувальники, на 12 пожеж більше, ніж за аналогічний період минулого року. Причина сумної статистики проста — люди самовільно втручаються в роботу мереж.

Особливо багато таких випадків у старому житловому фонді. В Івано-Франківському РЕМ пояснюють: мешканці самостійно підключають новітні побутові прилади до електромережі, яка у будинках часто не відповідає сучасним вимогам і не розрахована на теперішні потужності. Найнебезпечнішими є газові котли. Їх повинні підключати спеціальні електромонтажні бригади. Інакше трагедії не уникнути. Адже мова йде про обов’язкове підключення новітніх електроприладів з використанням трипровідної мережі, справних захисних автоматів, інших елементів обладнання.

«Власниками внутрішніх будинкових мереж є жеки чи товариства співвласників житла, — каже директор Івано-Франківського РЕМ Володимир Поліш. — Вони мали би подбати про прокладення в будинках повноцінної мережі, яка дозволить здійснювати електропостачання якісно, надійно та безпечно. Однак наразі електробезпека є справою самих мешканців, їх власної свідомості».

Енергетики застерігають людей від самовільного втручання в роботу внутрішніх будинкових електромереж. Підключення у щитових — справа виключно фахівців, а не самих власників чи сумнівних «спеціалістів». Наслідком небезпечних ігор з електромережами є не лише вихід з ладу електроприладів, а й масові пожежі у квартирах.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.