Соціум

Перевірити легальність новорічної ялинки можна через мобільний додаток

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ще трішки – і практично на кожному кроці продаватимуть свіжозрубані ялинки до новорічних свят. Але звідки вони? Щоб перевірити, чи легально зрубали ялинку, держпідприємство “Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр” розробило додаток  для Android.

До теми: Викинуті новорічні ялинки у Франківську перетворюватимуть на біопаливо

Аби перевірити обрану ялинку, потрібно зайти в додаток і внести в нього номер із самоклейної етикетки (бирки), прикріпленої до ялинки. Самоклейні етикетки (бирки) мають індивідуальний номер та штрих код, який заносять до єдиної системи електронного обліку деревини, пише Українська правда.

Якщо ялинка зрубана легально, ви побачите її походження.  Якщо у базі її немає – це може свідчити про сумнівне походження ялинки. Додаток можна скачати тут: http://www.ukrforest.com/files/yalinka.apk

На 5 тисячах гектарів є спеціальні плантації новорічних ялинок. Там росте 18 мільйонів штук хвойних дерев різних порід у віці від 1 до 10 років. Щороку у грудні проводять рубки догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок.

Також агентство може забезпечити достатньо гілок хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю, не рубаючи все дерево. Також легальність ялинки можна перевірити на сайті: http://www.ukrforest.com

Нагадаємо, у суботу, 9 грудня, у Франківську на Вічевому майдані почали встановлювати ялинку. Відкриють яринку і увімкнуть на ній святкову ілюмінацію у понеділок, 19 грудня.

З року в рік перед новорічними святами люди починають активно сперечатися, чи купувати живу ялинку, яку все одно доведеться викинути, чи обійтися штучною, що може прослужити роки. І в кожного, звісно, свої аргументи. Тож «Репортер» вирішив дізнатися, які ж ялинки варто купляти, аби потім не журитися, що нашкодив екології.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.