Соціум

Верховна Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства – міжнародна угода, уперше підписана у 2011 році. У понеділок, 20 червня, Верховна Рада підтримала її ратифікацію.

Про це повідомив нардеп Андрій Осадчук у Facebook, пише НВ.

«За» проголосували 259 нардепів, «проти» — вісім, утримались — 28.

Цей міжнародний договір Ради Європи передбачає криміналізацію насильства щодо жінок, домашнього насильства, переслідування, примусових шлюбів та абортів, стерилізації. А також захист постраждалих, можливості правоохоронних органів реагувати на різні форми насильства та інші заходи для його запобігання чи покарання. Станом на травень 2021 року конвенцію ратифікували 33 країни, ще 12 підписали.

На сайті президента вже створювали дві петиції із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію — обидві набирали понад 25 тисяч голосів. 17 лютого у відповіді на петицію було сказано, що Володимир Зеленський послідовно підтримує захист прав людей, які пережили домашнє насильство і насильство за статевою ознакою.

У червні 2020-го він підтримав петицію із закликом про ратифікацію та підписав указ про заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству і захисту прав людей, які пережили таке насильство. На підставі указу Кабінет Міністрів у квітні 2021-го затвердив відповідний план заходів.

Напередодні в ініціативі Марш жінок заявили, що в умовах повномасштабної війни питання захисту жінок ще більш актуальне, та закликали ратифікувати Стамбульську конвенцію:

«Це стане для України важливим кроком у євроінтеграційному процесі. На відміну від російського світу, в якому домашнє насильство декриміналізовано та не є злочином та де жінки жодним чином не захищені. Ми маємо підкреслити напрямок, в якому рухається наша країна — це шлях євроінтеграції!»

Читайте також: «Нові» вулиці Франківська. Героїв Попасної та Миколи Арсенича-Березовського (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.