Соціум

В укрзалізниці назвали дату відкриття для потягів нового тунелю в Карпатах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
“25 травня має бути відкрито рух поїздів через новозбудований тунель”, – повідомили у «Львівській залізниці».

На підходах та в самому тунелі колійники вже проклали колії загальною довжиною 2,350 км. Станом на першу декаду січня в самому тунелі вже є 900 м колії. Про це Укрінформу повідомили в регіональній філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

З обох сторін біля Східного порталу укладено стрілочний перевід. Енергетики встановлюють опори контактної мережі та жорсткі поперечини. Раніше спорудили пожежні резервуари на Східному і Західному порталах із загальним об’ємом 450 т води. Крім того, на Західному порталі будівельники звели споруди для воєнізованої охорони, трансформаторної підстанції, електрощитової та встановили лотки водовідведення.

Бескидський тунель розташований в Карпатах, на Бескидському перевалі. Належить до п’ятого Пан’європейського транспортного коридору (Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна). Після завершення будівництва пропускна спроможність тунелю збільшиться з 47 до 100 пар поїздів на добу, а швидкість проходження зросте з 15—40 до 60—70 км/год.

Діючий одноколійний Бескидський тунель був побудований ще 1886 року. На даний час недостатня пропускна здатність тунелю завдає значних економічних збитків Львівській залізниці. У 2006 році «Укрзалізниця» оголосила тендер на реконструкцію Бескидського тунелю. Підготовчі роботи розпочато 2011 року. У серпні 2013 року було затверджено проект. 6 жовтня 2017 року будівництво тунелю було завершено, сумарна вартість робіт становила 102,7 млн євро.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.