Соціум

В Івано-Франківську розпочався проєкт «Осінні вечори у Госпісі»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 6 вересня, в Івано-Франківському обласному клінічному центрі паліативної допомоги стартував проєкт «Осінні вечори у Госпісі».

На подвір’ї закладу працівники, пацієнти та містяни в затишній атмосфері спілкувалися про важливе й непросте. Зокрема, відбулося читання й обговорення збірки оповідань, до якої увійшли твори прикарпатських літераторок Ольги Деркачової та Людмили Лінник.

Упорядник та автор ідеї створення збірки капелан Госпісу отець Ярослав Рохман розповів, як виник задум об’єднати творчі зусилля в цій темі.

Ціль наша – говорити про життя та його цінність, сутність страждання та як відкрити у хворобі самого себе, – говорить о. Ярослав Рохман. – Так хочемо привертати увагу до паліативної допомоги. Все ще багато пацієнтів залишаються вдома, але маємо розуміти, що передавати хворого у Центр Госпісу – це не «здавати», як звиклося думати багатьом, а наповнити життям непрості будні такого пацієнта.

Свій твір, який увійшов до збірки оповідань прочитала на заході також Ілона Верней – франківка, яка декілька років тому втратила паліативну доньку.

Наша мета – привернути увагу громадськості до паліативної допомоги, – говорить керівниця Госпісу Ірина Слугоцька.- Сподіваємося, цей проєкт скоротить відстань між громадськістю і нашим закладом та відіграє свою просвітницьку роль.

Того дня присутні взяли участь й у відкритті спеціально розробленої для Госпісу концептуальної інсталяції відомого харківського художника і скульптора Олексія Потуніна.

Надалі щосереди впродовж двох місяців на території Госпісу організують зустрічі з творчими людьми в рамках цього проєкту. Зокрема, свою творчість презентуватиме відомий художник та дизайнер Ярема Стецик. Стежте за анонсами на сторінці Госпісу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.