Соціум

Урбаністки дослідили матеріали у публічних просторах Івано-Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 27 січня, урбаністична лабораторія Мetalab і платформа «Тепле Місто» опублікували дослідження «Круговий дизайн у публічних просторах Івано-Франківська. Аналіз і стратегії використання матеріалів». Досліди проводили упродовж усього минулого року.

Тож тепер кожен може дізнатися більше про те, які матеріали використані у публічних просторах Франківська та як це впливає на довкілля, пише Репортер.

матеріали новини Івано-Франківська

Авторки та екcпертки Мetalab – Мар’яна Баран, Анна Доброва, Анна Пашинська, Юлія Попова та Ксенія Семенова – сфокусувалися на вивчені найпоширеніших матеріалів у просторах міста: бетону, металу та деревини.

Вони проаналізували використання матеріалів, вимоги держстандартів, що таке сталі та циркулярні будматеріали, способи скорочення і заміни бетону, металу та поради щодо поводження з деревиною. Окремий розділ присвятили стратегіям циркулярного дизайну.

Дослідження має на меті привернути увагу до теми більш екологічного використання матеріалів у публічних просторах. Така урбаністична розвідка буде корисна для комунальних і приватних замовників, а також архітекторів, дизайнерів та інженерів, які розробляють подібні проєкти.

Ланцюг захищає «Дністер». Чого вимагають активісти у Франківську (ФОТО)

Це вже друге дослідження, яке вивчає публічні простори Івано-Франківська за принципами кругової економіки: чи можливе скорочення обсягів використання матеріалів, наскільки легко обслуговувати і ремонтувати об’єкти, чи можливі повторне використання та перерозподіл, повне відновлення або переробка елементів і матеріалів.

Позірні обмеження, які накладають принципи кругової економіки, насправді дають поштовх для інноваційного дизайну. Ці принципи приводять більше природи у міста, заохочують цікаві і розумні дизайнерські рішення. Саме тому фінальні продукти виглядають дуже привабливо, а ще й створюють комфортне середовище для людини – затінок, прохолоду, вид на зелень, присутність води та різних текстур. При цьому ми зменшуємо обсяги відходів та вуглецевий слід міста. Не варто чекати карколомного розвитку в містах та регіонах – ці рішення працюють вже зараз і з тими потужностями, які в нас є,  –  каже координаторка досліджень Metalab Юлія Попова.

Прочитати саме дослідження можна за посиланням – https://bit.ly/3ICnhle

Перше дослідження «Планування і проєктування публічних просторів в Івано-Франківську: аналіз підходів з урахуванням принципів кругової економіки» вийшло у липні 2021 року у межах проєкту «Впровадження підходів кругової економіки для творення життєздатного та стійкого Івано-Франківська». Воно зосереджується на тому, як ми можемо змінити підходи до проєктування і планування громадських просторів через призму кругової економіки.

Довідково:

Проєкт «Впровадження підходів кругової економіки для творення життєздатного та стійкого Івано-Франківська» виконується платформою «ТЕПЛЕ МІСТО» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.