Соціум

УПЦ (МП) хоче повернути храм на Довженка у Франківську: суд зобов’язав поліцію відкрити кілька проваджень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ставленики московського патріархату через суди намагаються повернути храм Різдва Христового на вулиці Довженка у Франківську, повідомляє КУРС. Після переходу парафії до ПЦУ представники московського патріархату звернулися у поліцію із заявою про відкриття кримінального провадження начебто через неправомірну реєстрацію нової редакції статуту релігійної громади собору Різдва Христового.

УПЦ (МП) хоче повернути храм на Довженка у Франківську

Коли правоохоронці не знайшли підстав для відкриття провадження, представники УПЦ (МП) звернулися до суду зі скаргою на поліцію.

Івано-Франківський міський суд відмовив у задоволенні цих скарг. Обґрунтував тим, що скаржник не надав належних доводів, які могли б свідчили про вчинення кримінальних правопорушень.

Читайте: Церкву на Довженка у Франківську зареєстрували до ПЦУ – Марцінків

Так, 1 серпня, колегія суддів Апеляційного суду (Олександр Васильєв, Богдан Кукурудз, Володимир Повзло) задовольнила скаргу Мирослава Мижінського, тимчасово керуючого Івано-Франківською єпархією УПЦ (МП), щодо відкриття кримінального провадження за ст. 161 КК України (розпалювання релігійної ворожнечі).

Колегія суддів Апеляційного суду (Володимир Повзло, Богдан Гриновецький, Олександр Васильєв) 3 серпня задовольнила ще одну скаргу Мижінського про внесення відомостей до ЄРДР та досудове розслідування за ч. 1 та ч. 4 ст. 358, ст. 161, ст. 180 КК України. Суд зобов’язав поліцію розслідувати скаргу щодо підроблення протоколу парафіяльних зборів і нової редакції статуту релігійної організації та незаконного захоплення церкви.

Читайте: Парафія церкви на Довженка – проти переходу до ПЦУ

У серпні апеляційний суд задовольнив аналогічні скарги ще двох представників московського патріархату – Степана Циганюка та Віталія Чибісова. Рішення приймали судді Кукурудз, Повзло, Васильєв.

Нагадаємо, у червні громада церкви Різдва Христового у Франківську перейшла від московського патріархату до ПЦУ. Так Івано-Франківська область стала першою в Україні, де не залишилося парафій московського патріархату.

Раніше Івано-Франківська міська рада звернулася до парафіян московського патріархату із закликом єднатися з помісною Православною церквою України.

Читайте: На заході України 180 релігійних громад УПЦ (МП) перейшли до ПЦУ

Ставленики московського патріархату на Прикарпатті не лише скаржаться у поліцію та суди, а й зверталися до президента Володимира Зеленського – просили про захист.

«Спекотний серпень» – гаряча пропозиція від «Репортера»!

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні