Соціум

Українці у Польщі зможуть безкоштовно вакцинуватися від Covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Польський уряд працює над Національною програмою щеплень від коронавірусу. Записування на вакцинацію будуть здійснювати чотирма каналами: у клініках, з використанням інфолінії або інтернет-сторінки, а також електронного рахунку пацієнта.

Щеплення у Польщі має розпочатися у другій половині січні. Передусім вакцинувати будуть медиків, силові органи, а також мешканців будинків соціальної опіки і старших осіб, інформує Польське радіо.

Очільник Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик сказав, що пацієнтів реєструватимуть одразу на два візити. Звернення надходитимуть у центральну базу, що під’єднана до усіх пунктів щеплення. Резервація буде автоматичною, на конкретний день та годину. Особи із супутніми захворюваннями зможуть зробити щеплення у першу чергу.

«Є категорія захворювань, що підвищує ризик захворювання на Covid-19 і особи з цієї групи зможуть вакцинуватися раніше», – сказав міністр.  -Такі особи зможуть звертатися до клінік, де можна буде записатися поза чергою. Міністр Міхал Дворчик теж додав, що вакцинуватися зможуть також іноземці, котрі мають посвідки на тимчасове або постійне проживання у Польщі (karta tymczasowego або stałego pobytu – ред.).

Також речник польського уряду Пьотр Мюллєр заявив про підготовку інформаційної кампанії на тему вакцинації проти коронавірусу. За його словами, акцію будуть підтримувати відомі учені, спортсмени та актори.

За його словами, щеплення є єдиним ефективним методом захисту від коронавірусу. «Це захист здоров’я та життя, а також захист економіки», – сказав він. Він підкреслив, що навіть якщо защепиться багато осіб, ще багато місяців будуть чинними обмеження.

Польський уряд має схвалити Національну програму щеплень. За попередніми повідомленнями, вакцинація буде безкоштовною і добровільною.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні