Соціум

У селі на Прикарпатті відмовилися перейменовувати вулицю Чехова — кажуть, це не про росіянина

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Букачівській громаді на Рогатинщині відмовилися перейменовувати вулицю Чехова.

У місцевому відділі культури, туризму, молоді і спорту переконують: назва вулиці не має нічого спільного з російською та радянською культурною спадщиною, тож підстав для перейменування немає, пишуть Вікна.

Відповідь від Букачівської селищної ради на звернення Вадима Позднякова та лист Івано-Франківської обласної військової адміністрації оприлюднив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

У листі в. о. начальника відділу культури, туризму, молоді і спорту Надії Бойчук ідеться, що вулиця Чехова в селі Колоколин названа на честь місцевого жителя Чеха, який проживав тут у першій половині ХХ століття.

Для означення місцевості мешканці села користувалися топонімом “Чехова вулиця”, “йду в Чехову вулицю”. На даний час в селі проживають нащадки Чеха, які також носять місцеве прізвисько “Чехові”, — йдеться в листі посадовиці.

Ярослав Коретчук розкритикував таку відповідь місцевої влади:

Сьогодні плакав і сміявся. А все завдяки Букачівецькій ОТГ. У с. Колоколин відмовилися перейменовувати вул.Чехова, буцімто вона названа на честь жителя Чеха. Просто плачу. Колись чув подібні історії про Іллічівськ, що його назвали на честь Святого Іллі, а не на честь Леніна. В мене питання, скільки ще потрібно смертей наших захисників аби до “шановних” прикарпатців дійшло, що потрібно позбуватися московських топонімів?

Читайте: Не страшна МСЕК. У франківській лікарні спростили процедуру оформлення інвалідності для воїнів

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.