Соціум

У п’ятиповерхівці на Прикарпатті газовики знайшли 67 витоків газу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За перше півріччя 2024 року фахівці Івано-Франківської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» здійснили техобслуговування внутрішніх систем газопостачання у 696 багатоквартирних будинках. У кожному виявили витоки. Найбільше – у п’ятиповерхівці на Будівельників у Калуші – 67 витоків газу. Це рекордна кількість на мережах одного будинку, пише пресслужба компанії.

У п'ятиповерхівці на Прикарпатті газовики знайшли 67 витоків газу

Загалом газовики цьогоріч запланували обстежити мережі у 1663 багатоповерхівках Прикарпаття. Як правило, це старий житловий фонд. Мережам найстаршого будинку – 70 років.

Витоки газу – це пряма загроза безпеці людей. Адже часто люди не підозрюють про витоки й, на жаль, не завжди звертаються до газовиків у разі відчуття запаху одоранту (запаху блакитного палива) біля будинку чи у під’їзді. Тому просимо балансоутримувачів не зволікати з підготовкою до зими: замовити технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків у газовиків чи іншої спеціалізованої організації, – говорить начальник відділу технічного обслуговування Івано-Франківської філії «Газмережі» Богдан Дубницький.

Більше того, зазначає газовик, для усунення витоків на внутрішніх мережах та ремонту часто необхідно припиняти газопостачання. А це в зимовий період є вкрай дискомфортним.

Нагадаємо, за належний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків відповідають ОСББ або управляюча компанія.

Відповідно до затвердженого у 2023 році наказом Міністерства енергетики України «Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків», проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання – обов’язкове.

Споживач може обрати будь-яку організацію для проведення ТО, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт. Якщо цього не зробити – то роботи проводитиме Оператор ГРМ як надавач послуги останньої надії. На Прикарпатті – це Івано-Франківська філія «Газмережі».

Для забезпечення належного стану мереж технічне обслуговування потрібно здійснювати раз на 3 чи 5 років, залежно від терміну їх експлуатації. Якщо мережі використовуються менш як 25 років, їх треба обслуговувати один раз на 5 років. Якщо 25 років і більше – раз на 3 роки. Відповідно, платіжка за ТО буде надходити один раз на 3 або 5 років.

Читайте: Святий четвер для лучників. Як у Франківську поранених реабілітовують стрільбою

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.