Соціум

У Печеніжині знайшли рештки тіл часів Другої світової війни

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Печеніжині Коломийського району місцеві знайшли рештки тіл воєнних часів Другої світової війни.

Працівники комунального підприємства «Пам’ять» провели пошукові роботи в селищі, розповів «Суспільному» директор підприємства Василь Тимків.

З його слів, півтора тижня тому на рештки випадково натрапили місцеві жителі в урочищі Пунчєва, коли укріплювали берег річки. Вони звернулися до селищної ради, яка повідомила про знахідку підприємству «Пам’ять». Її працівники приїхали на місце поховання 28 вересня.

Знайшли скелетовані рештки двох людей, які належали червоноармійцям. В одного з них є бойова нагорода — медаль «За відвагу» — з номером, за яким можна з’ясувати ім’я цієї особи. Також у того ж таки вояка була ебонітова капсула, в якій мав би бути листок паперу, де записувалося ім’я воїна. Але, на жаль, папірця не знайшли, — розповів Василь Тимків.

Читайте також: З бідона – в мережу. Як у франківському краєзнавчому музеї оцифровують архів УПА

З його слів, за переказами місцевих жителів, загиблі військовослужбовці — з території теперішньої Хмельницької області. Вони загинули навесні 1944 року, коли був мінометний обстріл села німецькими солдатами. Міна потрапила в одну із хат. Бійці бігли гасити пожежу. У той момент впала ще одна міна, і військові загинули. Як розповідають місцеві жителі, один з військових перед смертю встиг сказати, звідки він.

Фахівці нашого підприємства проведуть експертизу скелетованих решток. Точно підтвердимо вік, стать і, можливо, прижиттєві пошкодження. За номером медалі спробуємо ідентифікувати особу. Можливо, знайдеться родина на Хмельниччині, яка досі не знає про долю когось зі своїх рідних, — говорить Василь Тимків.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.