Соціум

У Печеніжині створять культурний центр Щепановського

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Проєкт Печеніжинської громади здобув перемогу на 12 конкурсі програм розвитку місцевого самоврядування. У рамках  ініціативи у громаді створять культурний центр Щепановського.

На створення центру Щепановського виділять 670  тис грн: 500 тис грн з обласного бюджету та 170 тис грн – з місцевої скарбниці. Про це повідомляють в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, пише Репортер.

За словами представниці громади Марії Козьменко, Станіслав Щепановський – непересічна особистість для Печеніжина. У XIX столітті він був депутатом австрійського Райхсрату, займався індустріалізацією. Свого часу розвивав нафтову промисловість на Галичині та на території нинішньої Печеніжинської громади.

Він виявив запаси нафти на Коломийщині та поставив видобуток цього цінного матеріалу на промислову основу. Завдяки чому в одному із сіл нашої громади – Слобідці – з’явились бурові установки, – розповіла Марія Козьменко. – За його сприянням видобуток нафти значно зріс. Щепановський також інвестував у  будівництво великого нафтопереробного заводу у Печеніжині. Окрім того,  з’єднав нафтопроводом селище Печеніжин із селом Слободою. Також за ініціативи підприємця було прокладено залізничну гілку від Печеніжина до сусідньої Коломиї.

У Печеніжині залишився маєток, в якому тривалий час проживав Станіслав Щепановський. Донедавна там знаходилась поліклініка. Нині приміщення пустує. Тому в громаді вирішили створити на тому місці креативний простір.

Плануємо створити центр культурної спадщини, який  об’єднає під одним дахом як місцевих умільців народних ремесл, так і  талановиту молодь. Хочемо, щоб цей центр став магнітом для туристів», – сказала проєктна менеджерка горомади.

У межах проєкту планують перекрити покрівлю будинку,  з часом привести будинок  до автентичного вигляду. Там будуть виставкові експонати, присвячені нафтовому підприємцю. До слова, нині ще тривають пошуки матеріалів та експонатів, котрі пов’язані з чоловіком.

Сподіваємось, що цей маєток стане візитівкою нашої громади, куди зможуть приїздити краєзнавці, історики, аби досліджувати історію нашого краю. Маю надію, що цей центр  буде цікавим для різних туристичних груп. Плануємо створити там міні-музей, щоб народні умільці могли організовувати свої виставки, – говорить Козьменко.

Марія Козьменко  зауважила, що цей проєкт має бути поштовхом. А надалі у громаді залучатимуть й іншу грантову підтримку. Також сподіваються на підтримку від місцевих підприємців.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні