Соціум

У мережі шириться відео про затори до “Буковелю”: чому це фейк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У соцмережах з 3 грудня активно поширюють відео з маніпулятивними заголовками. У публікаціях йдеться про те, що, мовляв, на під’їзді до курорту “Буковель” – великі затори. Запрошують туди представників ТЦК для заходів з мобілізації. Відомий проєкт “По той бік новин” наводить для читачів кілька доказів того, що це фейк.

У мережі активно поширюють фейк про автомобільні черги до "Буковелю": чому це фейк

Отже, відео дійсно зроблене на дорозі до курорту «Буковель». Але, найімовірніше, воно 2021 року, а не 2023, пишуть на сторінці “По той бік новин”. Встановити автора і першу публікацію цього відео достеменно не вдалося. Якість, на жаль, не дозволяє програмним алгоритмам розпізнати чітко фрагменти та виконати пошук у мережі.

Читачі в коментарях підказали, що вперше це відео було опубліковане 2 грудня в тік-тоці користувачкою на ім’я zozuliaksenya. Вона стверджує, що відео знімала ще у 2021 році.

Читайте: Не за рік-два й не авансом. Відповіді на п’ять міфів про вступ України до ЄС

Масово поширюватися відео почало в другій половині дня 03.12.2023.

Одним із перших його опублікував журналіст Костянтин Андріюк. Усвідомивши недостовірність відео, з facebook він публікацію видалив, але в telegram вона лишається досі – https://t.me/AndriyuKK/23549.

Під емоційними заголовками відео також поширили такі медіа, як «РадіоТрек» https://bit.ly/47Yl0gY та «Апостроф» – https://bit.ly/3sSVmvn.

На шляху до курорту на заході країни Буковеля помітили величезну чергу з автомобілів. Українці у соцмережах пропонують Територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) навідатись туди, – написали на сайті «Апостроф».

Не оминула матеріал і горезвісна «Труха». Під публікацією уже набігло майже 800.000 переглядів та понад 1000 коментарів.

Під час перегляду відео, перше на що ми звернули увагу це бігборди. На третій секунді ми помітили білборд з текстом «Поповнюйте Scipass online» зі згадуванням додатку «Bukovel 24». У кращій якості його можна побачити на фото дворічної давнини в інстаграм користувачки sh.agnessa_ – https://bit.ly/46L2eZv.

Додаток був розроблений у 2019, тому цілком доречно було його рекламувати у 2020 році. Подібну рекламу додатку за 2023 нам знайти не вдалося.

Читайте: Франківців запрошують на розмову з Павлом Клімкіним про те, яким буде світ без росії

На 26 секунді можна побачити на одній ділянці дороги три однакових стенди з пропозицією бронювання будинків зі знижкою до 30%. На сторінці курорту бачимо, що актуальною ця реклама була для сезону 2020-2021 – https://bit.ly/3Rt3V9I.

Сторінка сайту з цією програмою лояльности стала неактивною після травня 2022 року. Переконатися в цьому нам допоміг ресурс – https://cachedview.com/. Дуже сумнівно, що неактуальна реклама висітиме на бігбордах два роки. Ще і в такому дорогому місці.

Офіційний сайт курорту нічого не повідомляє про цьогорічні акції – https://bukovel.com/discounts.

Затор із автомобілів вписується в події початку січня 2021 року, коли через локдаун на дорозі до курорту дійсно утворилася черга. Тогочасні світлини публікував журналіст Ярослав Іваночкоhttps://bit.ly/47HLJyw. Атмосфера дуже схожа.

Також зауважимо, що цьогорічний сезон розпочався 2 грудня, і сумнівно, щоб в наступний день після відкриття одразу хлинула така кількість людей. Онлайн відеоспостереження курорту доводить, що напливу людей немає – https://bukovel.com/cams.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.