Соціум

У лікарні на Косівщині порушували права дітей-пацієнтів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Працівники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та експерт проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» відвідали відділення медико-соціальної реабілітації дітей Яблунівської районної лікарні в Івано-Франківській області.

Там знайшли порушення у поводженні з дітьми, які перебувають на лікуванні, повідомили на сайті омбудсмена.

У лікарні на Косівщині порушували права дітей-пацієнтів

У відділенні лікуються та отримують послуги соціальної реабілітації та ранньої профорієнтації діти із органічними ураженнями нервової системи із залученням до участі в цьому процесі батьків або законних представників.

Під час моніторингового візиту встановили порушення права дитини на вчасне та належне отримання медичної послуги (масаж, лікувально фізична культура). Окрім того, попри можливість перебувати на свіжому повітрі, діти змушенні були знаходитись безпричинно в приміщенні.

Укриття в закладі перебуває в неналежному стані, й перебування в ньому може бути загрозливим для дітей.

Щодо можливості дітей анонімно повідомити про порушення їхніх прав – наразі такої змоги вони не мають. Адже на наявних в закладі інформаційних стендах відсутня інформація про «гарячі» лінії, контакти незалежного психолога, юриста та інші.

У лікарні на Косівщині порушували права дітей-пацієнтів

Під час візиту також з’ясували, що денне перебування дітей здійснюється на підставі відповідної заяви батьків. Для дітей спецтранспортом Яблунівської районної лікарні організований трансфер з місця проживання й у зворотному напрямку в супроводі середнього медичного персоналу. Перебуваючи в закладі протягом дня, діти забезпечені дворазовим харчуванням.

За результатами візиту готується звіт з відповідними рекомендаціями.

Моніторинговий візит здійснюється в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Як нагадують в омбудсмена, у разі порушення прав дитини, можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: [email protected];
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.