Соціум

У Калуші запланували новий мікрорайон на 3 659 мешканців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Майбутній мікрорайон включає 11 земельних ділянок сумарною площею близько 14,4 га. Проєктанти передбачали забудову і використання кожної з земельних ділянок, а між ними буде розташована дорожня мережа.

З 2010 року, коли  Калуш оголосили зоною екологічного лиха, у житловому масиві Підгірки зарезервували землю для будівництва нового житлового мікрорайону — для відселення людей, які проживають у зонах можливого просідання земної поверхні над шахтними виробітками. Чекали, що кошти на будівництво житла виділить держава, однак цього не відбулося, повідомляють “Вікна”.

мікрорайон

Про потребу будівництва нового житла згадали на початку 2022 року. Нагадаємо, тоді обговорювали ситуацію, пов’язану з просіданням земної поверхні в селі Кропивник. Йшлося про те, що у Кропивнику спостерігається активна зона просідання, а у небезпечній зоні — 56 житлових будинків, мешканці яких підлягають першочерговому відселенню. Також повідомили про підготовку земельної ділянки у Підгірках для відселення людей та про наміри звернутися до Кабміну щодо розробки державної програми будівництва житла і відселення людей з небезпечної зони. Найперше взялися за містобудівну документацію — на початку 2022 року Калуська міська рада надала дозвіл на виготовлення детального плану території орієнтовною площею 22 га для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки.

23 січня 2024 року проєкт детального планування обговорили на громадських слуханнях.

Територія майбутнього мікрорайону включає 11 земельних ділянок сумарною площею близько 14,4 га. Усі вони зараз мають сільськогосподарське призначення, лише одна має кадастровий номер, решта — землі запасу. Проєктанти передбачали забудову і використання кожної з земельних ділянок, а між ними буде розташована дорожня мережа.

Земельна ділянка №1 площею 1,1456 га віднесена до територій закладів культури, спорту та дозвілля. Тут планують розмісити футбольне поле, громадську будівлю, адміністративно-офісну будівлю, господарську будівлю та стоянку для легкових автомобілів на 28 місця. Під забудову потрапить 46% площі ділянки, під озеленення — 29%, під мощення — 25 %.

Чотири земельні ділянки віднесено до територій житлової багатоквартирної забудови.

На земельній ділянці №2 площею  3,27 га за проєктом мають  бути 6 чотирьохповерхових  будинків та 12 п’ятиповерхових будинків, два відпочинкових майданчики, дитячий майданчик, господарський майданчик та чотири стоянки для легкових автомобілів сумарно на 123 місця. За розрахунками тут може проживати  1619 осіб. Під забудову потрапить 24% площі ділянки, під озеленення — 28%, під мощення — 48%.

На земельній ділянці №3 площею 0,4566 га планують 2 чотирьохповерхові будинки, дитячий майданчик, господарський майданчик та стоянку для легкових автомобілів на 6 місць. Тут може проживати 226 осіб. Під забудову потрапить 21% площі ділянки, під озеленення — 39%, під мощення — 40%.

На земельній ділянці №6 площею 1,3724 га планують 7 чотирьохповерхових будинків, дитячий та відпочинковий майданчики, господарський майданчик та стоянку для легкових автомобілів на 19 місць. Тут може проживати 679 осіб. Під забудову потрапить 26% площі ділянки, під озеленення — 32%, під мощення — 42%.

На земельній ділянці №8 площею  2,2934га планують 8 чотирьохповерхових будинків, чотири дитячих майданчики, два відпочинкові майданчики, один господарський майданчик та стоянку для легкових автомобілів на 27 місць. Тут може проживати 1135 осіб.  Під забудову потрапить 19% площі ділянки, під озеленення — 40%, під мощення — 41%.

Зазначено, що для під’їзду до будинків житлових груп мають бути передбачені двосмугові проїзди завширшки не менше 5,5 м, а до окремо розташованих будинків — односмугові проїзди завширшки не менше 3,5 м. Під житловими будинками пропонуються передбачити підземний паркінг для розміщення легкових автомобілів, які належать мешканцям цього будинку.

На двох земельних ділянках проєктанти пропонують розмістити заклади освіти.

На земельній ділянці №4 площею 1,3 га планують заклад дошкільної освіти на 300 місць. Окрім будівлі передбачені зони для влаштування групових майданчиків, спортивно-ігрова зона тощо. Також на земельній ділянці розташовується парковка для тимчасового зберігання автотранспорту. Під забудову потрапить 56% площі ділянки, під озеленення — 11%, під мощення — 33%.

На земельній ділянці №5 площею 2,6 га передбачене будівництво школи на 500 місць. На території школи має бути футбольне поле, спортивні майданчики та інша інфраструктура, а також парковки для тимчасового зберігання автотранспорту та парковки для зберігання велосипедів. Під забудову потрапить 40% площі ділянки, під озеленення — 30%, під мощення — 30%.

На земельній ділянці №7 площею 0,6072га запланована автостоянка на 181 місце. Під забудову потрапить 1% площі ділянки, під озеленення — 7%, під мощення — 92%.

Ще дві ділянки відведені для розміщення закладів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування.

На земельній ділянці №9 площею  0,2486 га планують дві будівлі комерційного призначення та  стоянку для легкових автомобілів на 12 місць. Під забудову потрапить 16% площі ділянки, під озеленення — 23%, під мощення — 61%.

На земельній ділянці №10 площею  0,2454га планують теж дві будівлі комерційного призначення, навіс та стоянку для легкових автомобілів на 6 місць. Під забудову потрапить 24% площі ділянки, під озеленення — 34%, під мощення — 42%.

На земельній ділянці №11 площею 0,2 га (вона є найменшою) планують інженерну інфраструктуру, а саме очисні споруди глибокого біологічного очищення стічних вод, будинок технологічного обладнання, каналізаційну насосну станцію, господарський майданчик з контейнерами для сміття та пожежний резервуар. Розрахункова продуктивність очисних споруд — до 700 куб. м на добу. При цьому розрахунковий максимум водовідведення житлового масиву — 950,57 куб. м на добу. Тож у разі потреби надлишок стоків планують скидати на очисні Калуша.

Також на території масиву передбачене облаштування пішохідної мережі з влаштуванням тротуарів шириною не менше 1,5 м та влаштування велосипедної доріжки.

Таким чином, у новому житловому масиві у Підгірках передбачене будівництво 35 багатоквартирних будинків: 12 на п’ять поверхів і 23 — на чотири поверхи, в яких за розрахунками може проживати 3 659 людей, а також влаштування паркувальних майданчиків на 432 місця, будівництво школи, дитячого садочка, стадіону, магазинів тощо. Близько 27% від загальної площі усіх земельних ділянок займатимуть зелені насадження. До речі, в проєктований будівлі громадського призначення, адміністративно-офісній будівлі, школі та дитячому садочку передбачається влаштування протирадіаційних укриттів.

Читайте: У Коломиї за кошти міжнародної організації збудують 200 соціальних квартир (ВІДЕО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.