Соціум

У Івано-Франківську встановлять зарядну станцію для електромобілів у рамках проєкту прикордонного співробітництва

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У листопаді 2020 року розпочалася реалізація спільного проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення змін клімату». Партнерами проєкту є Громадська організація «Бюро розвитку, інновацій та технологій» — ГО БРІТ, ІФНТУНГ, Департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради, місто Ботошані (Румунія). Проєкт впроваджується в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020».

Спільна операційна програма «Румунія-Україна 2014-2020» фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі. Загальна мета проєкту — розвивати та підтримувати інноваційну співпрацю щодо пом’якшення змін клімату в транскордонному регіоні Україна-Румунія для забезпечення сталого розвитку територій, шляхом організації нового освітнього та дослідницького середовища в галузі енергоефективності, що веде до пом’якшення змін клімату до 2021 року.

Одним з етапів проєкту передбачається встановлення в Івано-Франківську інноваційної установки сонячної зарядної станції з онлайн-моніторингом виробленої енергії та її споживанні при заряджанні автомобілів. Її буде встановлено на міжнародній платформі, яка створена для забезпечення діяльності оператора зарядних станцій на основі програмного забезпечення власної розробки. Станція буде обладнана сонячними панелями та фотовольтаїкою.

Встановлення зарядної станції обумовлено тим, що однією з важливих світових тенденцій для пом’якшення змін клімату та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище є перехід від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до електромобілів. Ця тенденція з роками набуває все більшого поширення, у тому числі в Україні.

Світовий ринок електромобілів стрімко розвивається. Це, своєю чергою, значно зменшує вуглецевий слід і, відповідно, негативний вплив на навколишнє середовище. Майбутнє електромобілів є очевидним і неминучим. Електромобілі мають ряд незаперечних переваг, завдяки яким їхня популярність із кожним роком зростає. Обслуговування таких автомобілів обходиться в меншу суму, ніж витрати на експлуатацію та підтримку справного стану бензинових або дизельних машин.

Електрика коштує дешевше інших видів палива, а відсутність складних механізмів, витратних матеріалів та запчастин виключає часті поломки й потребу в заміні. Звичайно, для кожного електрокара необхідна різна кількість електроенергії, але в будь-якому випадку його використання буде більш вигідним, ніж використання бензинового автомобіля.

Вкрай важливою перевагою електромобілів є їх екологічність. Це стало однією з основних причин, з якої цей вид транспорту став дуже популярним у всьому світі. Відсутність викидів дозволяє ефективно знизити негативний вплив на навколишнє середовище та природу. Останні роки людство все більше намагається перейти на більш здоровий спосіб життя, у тому числі зі зменшенням впливу на довкілля. Одним із варіантів розв’язання цієї проблеми є покупка електромобіля.

Донедавна в нашій країні, особливо в маленьких містах, цей вид транспорту не користувався великою популярністю, бо просто не вистачало місць для зарядки. Щоб електромобілі стали масовим явищем, їм потрібна розгалужена мережа зарядних станцій для забезпечення водіїв достатнім джерелом живлення.

Зарядна станція – це елемент міської інфраструктури, що надає електроенергію для зарядки акумуляторного електротранспорту. Станція зарядки електромобілів зовні й по конструкції схожа на бензоколонку АЗС. Також існують сонячні зарядні станції, які живлять акумулятори зарядних станцій за допомогою сонячних панелей. Розробляються й застосовуються також бездротові зарядні пристрої для електромобілів та іншого електричного транспорту.

Розташування електричних зарядних станцій не обмежується екологічними нормами, оскільки від них немає шкоди навколишньому середовищу. Вони можуть розташовуватися прямо на тротуарі або на стіні будинку, на стоянках супермаркетів, готелів чи ресторанів.

Втім, нинішня ситуація така, що застосування електромобілів замість авто з двигунами внутрішнього згоряння не зовсім «озеленює» енергоспоживання, а просто переводить фокус з одного виду енергії на інший. Зараз електромобілі, які отримують енергію зі звичайної електромережі, фактично, підтримують «викопну» енергетику. Тому нині «вуглецевий слід» від електромобілів все ще досить великий.

Глобальний перехід на відновлювальні джерела енергії означає, що основним джерелом живлення для електромобілів повинні стати сонячні та вітрові генератори. Поєднання зарядки від сонячної енергії та електромобіля — ключ до різкого скорочення залежності від викопного палива. Зарядні станції можуть стати «буфером» для енергосистеми. Саме наявність мережі «розумних» зарядних станцій з PV-модулями допоможе розв’язати проблему небалансів генерації на локальному, регіональному та національному рівнях та «озеленити» застосування електромобілів.

Підготувала Вікторія Лазар

Адреса офіційного сайту Програми – https://ro-ua.net/ua/

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст даної публікації є винятковою відповідальністю Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Іввно-Франківської міської ради, і вона ні в якому разі не може розглядатися як відображення позиції Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

За детальною інформацією звертайтесь за наступними контактними даними: Олександр Зрайко – т.в.о. директора Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради; Координатор проєкту – Юлія Хандога, e-mail: [email protected]

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.