Соціум

У Городенці судили матір школяра, який прогулював уроки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Городенківський районний суд розглянув справу про праву про адміністративне правопорушення, що надійшла від місцевого відділення поліції.

Згідно з даними протоколу від 05.01.2022, який склали у поліції, зазначається, що мешканка Городенківщини ухилилась від виконання обов`язків щодо залучення та забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти. Внаслідок цього її 16-річний син схильний до пропуску занять без поважних причин. Зазначається, що хлопець із грудня 2021 року не приступив до навчання, пише Репортер.

На засідання жінка не прибула, хоча про час і місце розгляду справи її повідомили належним чином. Подала до суду заяву про розгляд справи без її участі.

У суді вияснили, що у протоколі про адміністративне правопорушення, інкриміноване жінці, відсутні будь-які твердження, що саме вона порушила, тобто не зазначено в чому полягає її ухилення.

У зв`язку із чим суд позбавлений можливості визначити, чи відповідають її дії диспозиції ч. 2 ст. 184 КУпАП. Зокрема незрозумілим є і формулювання зазначене в протоколі, про час вчинення правопорушення 23.11.2021 о 10-00 год. Оскільки в протоколі міститься інформація про невідвідування сином навчання, що було в грудні 2021 року, тобто після 23.11.2021, яка є датою інкримінованого їй правопорушення. У зв`язку із чим суд приходить до переконання, що працівник поліції в протоколі взагалі не розкрив об`єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.

Крім того, відповідно до вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

З матеріалів справи видно, що в порушення вищезазначених вимог КУпАП, поліцейським складено протокол про адміністративне правопорушення від 05 січня 2022 року, в той час, як подія, яка стала підставою для складання цього протоколу, та яка зазначена в ньому, відбувалися 23 листопада 2021 року.

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження того, що у поліцейського були складнощі з виявленням особи, яка вчинила інкриміноване ним правопорушення, а так само, не зазначена інша причина вказаної різниці в часі між часом вчинення адміністративного правопорушення і часом складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Оскільки, вказаний протокол складений у порушення вимог ст. 254 КУпАП, суд вважає цей протокол недопустимим доказом у справі.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про відсутність достатніх і належних доказів на підтвердження наявності в діях жінки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.

Тож суд постановив закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності матері школяра у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.