Соціум

У газовиків Прикарпаття побільшало аварійних викликів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кількість викликів до екстреної служби «104» в опалювальний сезон зростає. Якщо влітку за день аварійно-диспетчерська служба (АДС) газовиків отримує до 60 звернень, то нині вже понад 70. Про це повідомляє “Репортер” з посиланням на пресслужбу ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Головна причина зростання кількості викликів – самовільне встановлення споживачами газових приладів для обігріву приміщень. Також – втручання в конструкцію системи газопостачання та газових приладів та їх неналежний технічний стан, – пишуть у компанії. – Статистика свідчить, що більшість споживачів не проводять техобслуговування газових приладів, а ОСББ чи балансоутримувачі – внутрішньобудинкових мереж. Як наслідок – витоки газу, які можуть призвести не тільки до припинення газопостачання в опалювальний період, а й до надзвичайної ситуації.

Газовики просять пам’ятати, що опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням чадного газу. Визначити його без сигналізатора загазованості неможливо визначити через відсутність кольору та запаху. Він засвоюється кров’ю в сорок разів швидше, ніж кисень, людина втрачає свідомість, після чого може настати смерть. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено.

Читайте: Прикарпатські поліцейські затримали шахрая, який продавав чужі автомобілі

Щоб вчасно відреагувати на виклик, цілодобово в позмінному режимі працює 31 бригада та 24 диспетчери аварійно-диспетчерської служби, – повідомляє пресслужба газовиків. – Завдяки оснащенню усіх машин АДС системою GPS-навігації, диспетчер у режимі онлайн бачить розташування спецтранспорту та передає заявку найближчій бригаді до місця виклику. Це дає можливість у найкоротші терміни прибути за викликом та запобігти виникненню аварійної ситуації.

Іноді, щоб доїхати в населений пункт сільської місцевості, бригаді «104» потрібно проїхати десятки кілометрів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.