Соціум

У Франківську вперше замінили серцевий клапан без жодного розрізу на грудині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську прооперували 76-річніу пацієнтку з критичним аортальним стенозом за найсучаснішою технологією TAVI. Їй замінили серцевий клапан.

Про це йдеться на сторінці франківської ЦМКЛ.

У Франківську вперше замінили серцевий клапан без жодного розрізу на грудині

Технологію TAVI застосовують для лікування пацієнтів з високим хірургічним ризиком, яким протипоказані операції на відкритому серці. В ЦМКЛ імплантацію транскатетерного аортального клапана лікарі здійснили через невеликий розріз (3 см) на правому стегні, без жодних розрізів на грудній клітці та без зупинки кровообігу, – пишуть у лікарні.

У стислому вигляді транскатетерний клапан, який імплантують, є досить компактним, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатний “рідний” клапан.

Читайте до теми: У Коломийській ЦРЛ відкрили оновлене реабілітаційне відділення

Операційна команда відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії: завідувач ІКРК, серцево-судинний хірург Олег Совтус, кардіохірурги Світлана Сарапук та Володимир Двірник, кардіоанестезіологи Андрій Вовчук та Олег Тодорів, лікар-кардіолог Юлія Бартків, молодший медичний персонал (Іванна Кутова, Валентина Прислопська, Леся Битківська, Вікторія Дрогомирецька).

У Франківську вперше замінили серцевий клапан

Наразі пацієнтка почувається добре та активно реабілітується. До операції вона була фактично прикута до ліжка та скаржилася на задишку при найменшому фізичному навантаженні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.