Соціум

У Франківську військові можуть протезуватися через «Дім Воїна»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-франківський комунальний заклад «Дім воїна» підписав меморандум про співпрацю з підприємством Арол Плюс”, яке надає послуги з протезування.

Про це йшлося на брифінгу у міського голови Франківська.

Регіональний менеджер підприємства «Арол Плюс» Оксана Ганущак повідомила, що з вересня до них по протезування від КЗ «Дім воїна» звернулися двоє військових.

Читайте: Війна повертається у сни. Історія Ярослава Худайбергенова, якого готують до протезування у Франківську

Протезування для військових – безкоштовне, якщо пацієнт має довідки про обставини травми, заключення ВЛК, паспорт і ід-код. За цими документами роблять направлення. Черги на протезування немає. “Держава проплачує більш-менш нормально”, – каже Оксана Ганущак.

На першому етапі надають допротезну підготовку. Перший протез – тренувальний. Його видають на кілька місяців. Спеціальний пластик дозволяє щотижня корегувати форму і підлаштовувати протез під культю.

Другий етап: другий протез – основний, видають на рік. За цей час кінцівка також змінює форму, тому цей протез теж замінюють – третій протез служить довший термін, залежно від мобільності пацієнта. Його видають після року використання основного, пояснює спеціалістка.

Заступниця директора КЗ “Дім воїна” Наталія Мельникова зазначила, що започаткували співпрацю з підприємством тому, що воно використовує ліцензовані комплектуючі. На співпраці з одним підприємством не зупиняються – найближчим часом мають залучити ще одне.

Звертатися в КЗ «Дім воїна» можуть пацієнти з Франківської громади – за тел: 067 303 9323.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.