Соціум

У Франківську відкрили публічну майстерню з обладнанням на 2 млн грн (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Івано-Франківську, на базі заводу Промприлад, відкрили унікальну майстерню “Відкритий цех “Парасолька”. Вона оснащена сучасним обладнанням для майстрів різних профілів.  

Створений два роки тому“Відкритий цех “Парасолька” нині має дерев’яну,  металеву та швейну майстерні, майстерню з переробки сміття, а також публічний простір для навчань і подій, пише Репортер.

Уже цього року планується розширення арсеналу обладнання простору загальною вартістю близько 2 млн грн. Тут будуть комп’ютерно керовані фрезер і лазер, 3D-принтери та керамічна піч.

Сам цех виросте з 600 кв. м і розміститься на  трьох поверхах.

Загалом цей проект покликаний розвивати культуру мейкерства (виготовлення та майстрування) у нашому місті та регіоні загалом, – розповідає координаторка проекту, урбаністка та архітекторка Анна Пашинська, – Ми створюємо середовище для розвитку та спілкування, а також надаємо доступ до дорогого специфічного обладнання, яке, як правило, особливо у малих містах, для майстрів є недоступним.

“Відкритий цех “Парасолька” орієнтується на різну аудиторію – від майстрів, що просто люблять працювати руками, до представників креативної індустрії, які хочуть втілити свій проект від ідеї до готового продукту.

Користувачі та відвідувачі зможуть скористатися перевагами простору у різний спосіб – стати резидентом, забронювати час для роботи на конкретному обладнанні або долучитись до публічних і навчальних подій.

Крім технічного оснащення, “Парасолька” пропонує освітні програми, тематичні воркшопи, та презентації обладнання і матеріалів для майстрів.

У перспективі організатори розглядають можливість відкриття крамниці з продуктами виготовленими у просторі.

«Парасолька» кличе творити: у Франківську запрацювала відкрита майстерня для всіх

Проект втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Garage Hub (Харків). 

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні