Соціум

У Франківську відкрили новий пластовий рік

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Понад 250 пластунів відкрили новий пластовий рік. Серед них — майже 60 новачків. Про це Суспільному розповів комендант відкриття пластового року Богдан Курчак.

Крізь роки ми намагаємося дотримуватися тих принципів і обіцянок, які дали. Багато хто з пластунів воює, дехто, на жаль, уже загинув. А ми залишаємося тією частиною, яка має надалі працювати з дітьми”, — говорить Богдан Курчак.

Серед найменших учасників «Пласту» — 4-річна Леля, яка на свято прийшла з 2-річною сестричкою Росаною та мамою Юлією Шкурлатович.

Мама з 12 років була пластункою. І тому, коли народилися дівчата, ми знали, що вони будуть від початку теж пластунами. Молодша донька ще замаленька для вступу. Однак, коли ми сьогодні вдягали Лелю, вона побачила всі її атрибути й теж захотіла. Коли донька підросте, теж вступить, — каже Юлія Шкурлатович.

П’ятий пластовий рік зустрічає 8-річна Анастасія Ганчак. Її мама Уляна Басараб є пластункою понад 20 років. Тож любов до «Пласту» — то в них сімейне, каже жінка.

Це — як невіддільна частина нашого життя. Ми впевнені, що тут — хороше патріотичне виховання, що дуже важливо в теперішній час. Любити Бога й Україну, допомагати іншим — ось що має значення для батьків, — говорить пластунка-сеньйорка Уляна Басараб.

Після пластунської присяги свою першу відзнаку отримує Ксенія Курилів. Нагрудне «орлятко» свідчить — дівчинка вже рік як пластунка.

Ми подорожували, в мене з’явилися нові друзі, а тепер я маю ось таку відзначку — «орлятко», — розповідає дівчинка.

За словами коменданта відкриття пластового року Богдана Курчака, орієнтовно 30 пластунів з усієї України віддали своє життя, захищаючи країну від російських військових.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.