Соціум

У Франківську відкрили анотаційну дошку письменниці й політувʼязненій Ользі Дучимінській

Google+PinterestLinkedInTumblr

На фасаді будинку на Грюнвальдській, 23 встановили та освятили анотаційну дошку в пам‘ять Ользі Дучимінській – українській письменниці, поетесі, етнографині, громадській діячці, політувʼязненій радянських таборів, сподвижниці жіночого руху Галичини. 

Своє життя Ольга Дучимінська присвятила служінню людям і Україні. Жертвувала свій час як народна вчителька в різних школах Галичини. У воєнні роки письменниця рятувала євреїв, ризикуючи власним життям.

23 листопада 1949 року 66-літню Дучимінську заарештували у сфабрикованій справі вбивства письменника Я. Галана. Спочатку два роки вʼязниці, а потім сім років сибірських таборів ГУЛАГу. Була засуджена на 25 років, але після смерті Сталіна скоротили термін до десяти.

Читайте також: Народний дім збирає нескорених. У Коломиї волонтерки розгорнули шість цехів для допомоги армії

Навіть після звільнення, вона зазнала переслідувань. 24 вересня 1988 року О. Дучимінська померла. Реабілітована посмертно 27 листопада 1992 року.
За довгі роки творчості (1905-1988) окремими виданнями при житті вийшли лише збірка поезій «Китиця незабудьків», нарис «Наталія Кобринська як феміністка» і невелика повість «Еті».

Бережемо пам‘ять про усіх видатних постатей, які творили нашу історію. Завдяки програмі «Івано-Франківськ – місто Героїв», – повідомляють в пресслужбі міського голови.

Читайте також: Жінки на війні. Христина «Кудрява» з Івано-Франківська про свій шлях на передову

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.