Соціум

У Франківську скоро з’являться двоє нових відреставрованих дверей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Шість років тому Марія Козакевич започаткувала громадську ініціативу з реставрації старих дверей Івано-Франківська. Відтоді переймати досвід до неї приїздили з Маріуполя, Харкова, вона підтримувала зв’язки з херсонськими громадськими діячами.

Тепер назви цих міст для неї звучать інакше ― Марія приймає у своєму місті вже не колег, а переселенців, які вимушено покинули домівки через напад росії, пише Громадське.

У Франківську скоро з'являться двоє нових відреставрованих дверей
Фото: Громадське

Екскурсії Марія проводить щовихідних, у суботу й неділю. Приходять люди з Києва, Бучі, Гостомеля, Харкова, Херсона, Дніпра, Одеси, Миколаєва, Запоріжжя, Донецької та Луганської областей. До понад 50 таких прогулянок уже приєдналися сотні переселенців, дехто приходить по 3-4 рази, щоб відвідати всі чотири маршрути.

Люди кажуть, що їм на екскурсіях затишно, ― говорить Марія. ― Це ковток чогось хорошого і доброго серед того, що відбувається навколо. Ми так і назвали екскурсії ― “Відкриваючи двері, відкриваємо місто”. Виявилося, ми ще й серця відкриваємо. І від цього нам стає легше, краще, тепліше.

Невдовзі в Івано-Франківську відреставрованих дверей стане більше. Їх практично подарує Харків: власники-переселенці кав’ярні хочуть відкривати заклад уже в Івано-Франківську і планують відреставрувати двері в будинку поруч.

Читайте: Самокати усюди. Які для них правила та як ними користуватись у Франківську

А неподалік з’являться двері з серцем ― такий подарунок своїй дівчині-франківчанці хоче зробити хлопець із Харкова. Він запланував його ще до війни, а зараз знову продовжує проєкт із реставрації ― тепер хоче, щоб це була ще й подяка для Івано-Франківська, який прийняв стількох людей із його рідного міста.

Повний текст читайте у статті на сайті Громадського.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: