Соціум

У Франківську пересадили нирку сину від матері

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні команда трансплантологів пересадила нирку синові від матері. Це — третя родинна трансплантація й загалом одинадцята у медзакладі, повідомляють на сторінці обласної лікарні.

матері, нирку, трансплантація

Пацієнт лікарні — 28-річний Євген впродовж року перебував на лікуванні у Центрі нефрології, діалізу і трансплантології. Його донором стала 50-річна матір. Вона декілька місяців готувалася до операції з вилучення нирки. За словами лікарів, у матері був низький гемоглобін, тому його треба було підняти.

Читайте також: Стати на ноги, милиці, протези. Як у Франківську пораненим бійцям повертають повноцінне життя

Насамперед має бути сумісність органів, ретельна підготовка і тверде рішення як донора, так і реципієнта, – говорить завідувач Центру нефрології, діалізу і трансплантології Олег Легун. – Тоді можемо розпочинати підготовку до операції.

матері, нирку, трансплантація

Лікарі підготували дві операційні. Над трансплантацією працювала команда з хірургів, урологів, анестезіологів, медсестер та інтернів.

До теми: Це не про смерть, це – про життя. Як на Франківщині попри війну проводять трансплантації органів

Операція тривала чотири години. Її перебігом лікарі задоволені, пишуть на сторінці медзакладу.

матері, нирку, трансплантація

Загалом у списку очікувань на пересадку ще 85 таких пацієнтів, каже завідувач Центру нефрології, діалізу і трансплантології Олег Легун.

Довідково. За інформацією Український центр трансплант-координації, у першому кварталі цього року медичні команди провели 124 органні трансплантації, з яких майже половина – від родинного донора.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.