Соціум

У Франківській поліклініці відкрили сучасну діагностичну лабораторію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській поліклініці №2 відкрили Центральну клініко-діагностичну лабораторію. Відділення, яке функціонувало тут раніше, капітально оновили та закупили сучасне автоматизоване обладнання, пише міський голова Руслан Марцінків.

Ми запускаємо лабораторію, в якій є всі автоматичні аналізатори, біохімічні, загальні гематологічні, ми можемо робити будь-які гормони, ми можемо робити вірусні гепатити, тобто величезний спектр обстежень, про це все зможе повідомити лікуючий лікар, тому що у кожного лікуючого лікаря цей перелік буде. Натомість хочу наголосити, що для пацієнтів ніякої незручності це створювати не буде. Тобто пацієнт як і раніше, буде здаватиме аналізи в поліклініках, так і лишається в поліклініках, тому що в поліклініках роблять пункт забору, – розповідає директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

Окрім нового обладнання, тут зробили капітальний ремонт усіх кабінетів.

Також встановили вентиляційну систему, яка відповідає умовам інфекційного контролю.

Таких аналізаторів в області – всього кілька, – каже завідувачка Центральної клініко-діагностичної лабораторії Ольга Мажак. – Тепер є різні принципи роботи: можна працювати з іншою лабораторією і все. Завдяки тому, що наш колектив працює, ми змогли це створити.

Тепер пацієнти зможуть отримати в поліклініці ті послуги, які доводилося шукати в приватних лабораторіях, чи стаціонарах. Частину із дорогих аналізів – за скеруванням лікаря, тут будуть проводити  безкоштовно. Платні послуги, які не покриває Програма медичних гарантій, обіцяють у комунальній лабораторії, будуть  дешевшими, аніж у приватних.

Сьогодні ця лабораторія достойна і з усім обладнанням. І дозволить всім поліклінікам забирати кров і робити нормальні аналізи, такі, як у приватних клініках або в стаціонарах. Це дуже важливо для надання первинної медичної допомоги, тим паче, давайте будемо відвертими, що поліклініки – це такі лікувальні заклади, які надають соціальну допомогу людям старшого віку, золотого віку і тим людям, які собі не можуть дозволити іншої медицини. Дуже важливо, щоби вони теж отримали якісну послугу, – каже Руслан Марцінків.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.