Соціум

У Франківській громаді опіки від борщівника отримали пенсіонерка і дитина

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Франківській громаді за останній тиждень двоє людей звернулося до лікарні – жінка 85 років і 13-річна дитина, які отримали опіки борщівника.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків у ранковому ефірі на радіо “Західний полюс”, пише Репортер.

Борщівник – насправді велика проблема в сільських місцевостях громадах. Особливо – на приватних ділянках. Люди в свій час взяли собі земельні ділянки, їх не обробляють, особливо ті, які взяті під будівництво. Зараз інспектори можуть штрафувати за це. Але крім штрафування ми обговорювали можливість замовити собі послугу з його знищення, – говорить Марцінків.

За словами міського голови, зараз борщівник вже достатньо високий, без техніки його важко знищити. Потрібен трактор. У громадських місцях працівники з благоустрою, МАРСу, а також з допомогою старост знищили такі зарості борщівника. Найбільша проблема – це поля. Зокрема в селах Підлужжя, Підпечари, Угорники.

За останній тиждень двоє людей звернулося до лікарні. Як повідомив Марцінків, жінка 85 років і 13-річна дитина отримали опіки борщівника.

Нагадаємо, зелена частина Борщівника Сосновського містить речовину фурокумарин, яка при потраплянні на відкриті частини тіла людини під впливом сонячної енергії спричиняє сильні опіки шкіри 1-3 ступенів. Опіки у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерне почервоніння, водянисті пухирі.

Марцінків обіцяє штрафувати ґаздів, які не косять борщівника

При опіках борщівником потрібно якнайшвидше промити уражену частину тіла, накрити її, що не потрапляли сонячні промені. Місце опіку треба продезінфікувати спиртовим розчином, обробити аерозолем «Пантенол» або «Рятівник». Після надання першої допомоги звернутися до лікаря.

Як уникнути отруєння?

Найкращий спосіб запобігти опіку від борщівника — не торкатися  рослини. Борщівник швидко розростається, займаючи ті місця, де раніше його не було. Рослина не викликає неприємних відчуттів, тому в траві його можна просто не помітити.

  • Якщо необхідно провести прополювання, то потрібно використовувати інструменти. Не допускати контакту рослини зі шкірою.
  • Роботи проводити в похмуру погоду.
  •  Одяг обирати зі щільної тканини з довгими рукавами і штанинами.
  • Після проведення робіт —  вимитися з милом та випрати одяг.
  • Позбавитися від борщівника на городі до початку цвітіння.

Заборонено:

  •  Наносити на рани рослинні олії або тваринні жири.
  • Змащувати соком овочів та молоком.
  • Розчісувати й самостійно розкривати пухирі.
  •  Накладати на рани пластирі.
  •  Присипати рани глиною, попелом або землею.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.