Соціум

У Братківцях КП «Франківськ-Агро» зібрало перший врожай гречки (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже збирає гречку, яку висіяли на цьому полі. Жнива, кажуть аграрії, у розпалі. Тут роботи вже практично завершують, а далі переїдуть на наступну ділянку, йдеться у сюжеті Канал 402.

На наступний рік плануємо розширити площі в селі Братківці, а ще в Радчі, – каже в.о. директора КП «Франківськ-Агро» Дмитро Сергенюк. – Гречку сіяли як страхову культуру. Опади затягнулися, а землю треба було готувати до обробітку. Гречка швидко дозріває. Період вегетації невеликий відносно інших базових культур, тому ми її ще вспіли посіяти і успішно збираємо.

Ідею обробітку землі у Братківцях місцеві мешканці підтримують. Головне, переконує староста села, щоби поля не стояли пусткою і занедбаними. Земля завжди хоче обробітку.

Радча, Добровляни, Братківці та Тисменичани – у порівнянні із минулим роком місто збільшило посівні площі майже утричі. Вперше висадили соняшник на ділянках у 56 гектарів і майже 100 гектарів сої. Наступного року землі планують також розширювати.

Цього року збільшили кількість посівних площ, наступного року ще буде більше, – каже міський голова Руслан Марцінків. – І будуть парники вже під кінець року комунальні. Наше завдання сьогодні – обробляти 500 га землі у громаді. Давати людям, які мають паї, гроші.

Гречку в Братківцях засіяли на землях площею 8 га. Ще 15 га – у селі Радча. Франківські аграрії обрали один з кращих сортів – «Софія». Із зібраного урожаю планують забрати вологу та сміття, а далі або зроблять крупу або залишать для посівної на наступний рік.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.