Соціум

Три басейни Івано-Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті 7 липня, вкотре за це літо, почались інтенсивні дощі. Цього разу за півтори доби в обласному центрі випало 160 мм опадів, що становить місячну норму. Через переповнені дощові колектори вже на 14 годину того ж дня були підтоплені вулиці Надрічна, Любачівського, Вольова, Максимовича та центральна міська лікар-ня. Оскільки інтенсивні опади не припинялися і наступного дня, то постраждав мікрорайон «БАМ», с. Опришівці та вул. Коновальця, Ботанічна, Медична.

А 12 липня за кілька годин в Івано-Франківську випало 43 мм осадків – це перевищує декадну норму.

В результаті в місті було затоплено багато підвалів з електрощитовими. Тож у багатьох будинках не було електроенергії. Крім того, були обриви приладів електрообладнання. А мешканці із 60 багатоповерхівок поскаржилися на те, що у них протікають покрівлі. Також були скарги на водозливні елементи.

Перший заступник міського голови Зіновій Фітель попросив МНС подати списки громадян, чиї садиби та будинки були підтоплені. І пообіцяв, що скоро від хати до хати буде ходити комісія (вона складатиметься із представників ЖКГ, УКБ, «Водоекотехпрому», сільських голів і навіть депутатів), яка буде досліджувати: чия вина у тому, що в людини пошкоджене помешкання чи садиба – її чи стихії.

«Половина біди, яка сталася – сталася через нас», – сказав Фітель. Мовляв, люди будують, не доводячи до ладу і таким чином накопичують проблеми. Як приклад, він навів Опришівці, Крихів-ці та мікрорайон «БАМ». Назвав ці три місця басейнами. «Все, що стікає з аеропорту, збирає фантастичного об’єму басейн у вигляді 400 гектарів, – сказав перший віце-мер. – Воно десь має діватися».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.