В Івано-Франківську облагородять вулицю Тролейбусну. Звідти заберуть незаконні вивіски та кіоски, змінять дорожній рух та облаштують громадський простір.
Відколи з вулиці Короля Данила на Тролейбусну перенесли візовий центр, мешканці сусідніх будинків почали жалітись на безлад. Мовляв, кількість кіосків там раптово зросла, паркування хаотичне, ще й стихійна торгівля на тротуарах — яке там європейське місто?!
«Мені вже набридло жити а цьому хаосі, — каже Галина Нестеренко, яка мешкає неподалік візового центру. — Величезні черги, люди в туалет бігають під будинки. Автівок понаставляють так, що дорогу перейти неможливо. Дітей до школи воджу за руку, бо переживаю, щоб з ними нічого не трапилось».
Михайло Смушак, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою стверджує, що вже скоро Тролейбусну змінять до невпізнанності.
«Бо про людей не подумали, — говорить він. — Багато чекають у черзі за візами, а зручностей на Тролейбусній нема ніяких. Проблема є, але ми її вирішимо. Просто поставити лавку — не вихід, тому розробили комплекс заходів».
Так, проблем на Тролейбусній, як і на кожній вулиці, — безліч. Наприклад, кіоски. За словами Смушака, чимало з них встановлені незаконно. Є такі, що й на тротуарах стоять, зменшують кут оглядовості для пішоходів і перешкоджають руху. А це, мовляв, прямий шлях до аварійних ситуацій на дорозі. Відтак усі МАФи перевірять та впорядкують.
Зовнішня реклама — ще біль. Море вивісок провокує огиду до них, відволікає увагу водіїв та псує фасади будинків. Тому реклами має стати менше. Принаймні в цьому переконує Михайло Яцків, начальник муніципальної інспекції з благоустрою. За його словами, інспектори відпрацьовують вулиці, шукаючи вивіски без паспортів. І на Тролейбусній знайдуть. Щоправда, трохи згодом, бо з центру до Пасічної — далеко.
Через стихійну торгівлю важко ходити тротуарами. Тому на Тролейбусній пересуваються по дорозі вздовж і впоперек — хто як хоче. Якість продуктів на стихійному ринку ніхто не контролює, тож і відповідати в разі чого, нікому. Та й продавці тут не надто чемні — наприклад, жінка, яка щойно продала останню пляшку з молоком, каже сусідці, що їде додому та… залишає після себе купку лушпиння від соняшнику й обгортку від морозива.
Йдемо на парковку. Місця мало, автівок — безліч, стоять, хто як притулився. Деякі водії як їхали по дорозі, так і зупинились. «Я на дві хвилини в магазин», — універсальне виправдання. Маршруткам тут теж важко просунутися та й самі вони часто порушують правила.
Перше, що запланували комунальники, — змінити тут організацію дорожнього руху. Кількість паркомісць збільшать, з’являться велосмуги, а тротуари реконструюють. Ці все підкріплять новим освітленням.
Зупинка для громадського транспорту біля Візового центру також зазнає змін. Вона буде «розумна» — табло, автомат для продажу квитків, ще й безкоштовний інтернет. Для зручності відвідувачів центру з’явиться фонтан з питною водою. А поруч — громадська вбиральня європейського зразка. До слова, вона буде пристосована і для людей з особливими потребами. Як і тротуарна плитка, яку зроблять тактильною — різні «пухирці» на плитці стануть в нагоді незрячим.
А для всіх мешканців і гостей Івано-Франківська приємним подарунком стане відродження Німецької алеї — смуги дерев, яка колись простягалась від території колишнього радіозаводу аж до Бистриці.
Єдина нестиковка — грошей на реалізацію цих задумів ще немає. Мало того, скільки точно треба — теж невідомо. Михайло Смушак говорить про приблизні 2-2,5 млн грн.
«На сесії міськради переглядатимемо зміни до бюджету, тоді й проситимемо грошей на реконструкцію вулиці. Думаю, гроші будуть», — каже він. І додає, що громадський простір на Тролейбусній, «при умові фінансування», може з’явитися вже до кінця цього літа. За словами Смушака, міський голова Руслан Марцінків розпорядився знайти кошти і розпочати роботи «у найкоротший час».
Чи обов’язково потрібні франківцям візові центри під вікна, щоб там з’явилися сучасні відпочинкові зони? У міськраді кажуть, що ні, бо ж вулиці Миколайчука, Мазепи, Хоткевича, Сорохтея та кілька інших облагороджують уже зараз.
Comments are closed.