Соціум

“Тепле місто” отримало нагороду за громадянську активність

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На початку грудня Благодійний фонд «Тепле місто» взяв участь у потужному Міжнародному форумі з організаційного розвитку в Києві, отримав там нагороду та провів перший виїзний робочий день першого в Україні громадського ресторану «Urban Space 100».

photo 4

Цей форум в Україні відбувається вже втретє. Його мета – об’єднання громадських організацій і благодійних фондів. Цьогоріч у форумі взяли участь 862 учасники з різних куточків України, а також з Німеччини, Словаччини, Польщі, Грузії, Вірменії та Молдови.

Серед них були і троє активістів «Теплого міста» – Юрій Филюк, Гання Бурлака та Віктор Загреба. На участь у ньому франківські активісти виграли грант від організаторів. Він становив 3 тис.грн.

«Для когось це, може, символічна сума, але для нас цей грант важливий, бо це перший крок для розвитку нашої грантової історії, – розповідає Ганна Бурлака. – Потенційні донори ніколи не дадуть великих грантів, наприклад, на 10 тис.грн., якщо вони не побачать якогось попереднього звіту, як були використані попередні грантові гроші, як ти справляєшся з маленькими сумами».

Форум тривав два дні. На ньому були присутні також посол ЄС в Україні Ян Томбінські, директор місії агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Джед Бартон, посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат, відомий український громадський діяч Богдан Гаврилишин і багато інших.

Захід поділили на різні дискусійні майданчики та сесії. «Тепле місто» взяло участь у двох таких майданчиках, де розповідали про свою історію успіху – від об’єднання громади до Каннської нагороди за логотип міста. Також багато охочих було послухати сесію від Юрія Филюка, як зацікавити бізнес у розвитку міста.

До речі, на форум активісти «Теплого міста» повезли каву від першого громадського ресторану «Urban Space100».

«Хоч ресторан ще не відкрився в Івано-Франківську, але на виїзді ми вже почали свій перший робочий день», – сміється Ганна Бурлака.

І вже достеменно відомо, що «Urban Space100» відкриється 27 грудня.

За словами Віктора Загреби, дуже цікавими та актуальними були сесії від учасників із Грузії та Молдови.

«Молдавани розповідали про конфлікт у Придністров’ї, грузини – про Абхазію та Південну Осетію, – каже Загреба. – Вони розповідали про таке конфліктне врегулювання. Якщо навіть конфлікт зупиниться, то це буде лише такий заморожений конфлікт. Є дуже багато ворожості, ненависті, страху, відповідно треба починати багато працювати з людьми з тих територій. Зокрема, працювати громадським організаціям, це може буде ефективніше, ніж робота уряду. Громадські організації мають сприяти, робити свої проекти із цього боку, і з того боку барикад. З пораненими, з біженцями…».

До речі, «Тепле місто» долучилося до громадської ініціативи «Різдво в Карпатах для переселенців». Її організовує одна з партнерів «Теплого міста» Надія Шегда.

photo 6

Окрім корисних контактів, «Тепле місто» привезло до Івано-Франківська і свою першу офіційну нагороду, яку активісти отримали від організаторів заходу за свою громадянську активність, – дизайнерську керамічну тарілку з відповідною назвою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.